MailPoet - en to ro_RO translation catalogue (1263 entries)

en:  %1$s email(s) scheduled.
ro_RO: %1$s email(uri) programate.

en:  %1$s subscriber have been deleted.
ro_RO: %1$s abonat a fost șters.

en:  %1$s subscribers have been deleted.
ro_RO: %1$s abonați au fost șterși.

en: "%2$s" imported from %1$s
ro_RO: "%2$s" importate din %1$s

en: "Read more" text
ro_RO: text "Citește mai multe"

en: "View in browser"
ro_RO: "Deschide în browser"

en: %1$d emails have been sent to unconfirmed subscribers.
ro_RO: %1$d emailuri au fost trimise la abonații neconfirmați.

en: %1$s click | %1$s clicks
ro_RO[0]: %1$s click
ro_RO[1]: %1$s clickuri
ro_RO[2]: %1$s clickuri

en: %1$s day | %1$s days
ro_RO[0]: %1$s zi
ro_RO[1]: %1$s zile
ro_RO[2]: %1$s zile

en: %1$s emails appear more than once in your file : %2$s.
ro_RO: %1$s emailuri apar de mai multe ori decât o dată în fișierul tău: %2$s.

en: %1$s emails are not valid : %2$s.
ro_RO: %1$s emailuri nu sunt valide: %2$s.

en: %1$s emails every %2$s
ro_RO: %1$s emailuri la fiecare %2$s

en: %1$s emails received.
ro_RO: %1$s emailuri primite.

en: %1$s hour | %1$s hours
ro_RO[0]: %1$s oră
ro_RO[1]: %1$s ore
ro_RO[2]: %1$s ore

en: %1$s minute | %1$s minutes
ro_RO[0]: %1$s minut
ro_RO[1]: %1$s minute
ro_RO[2]: %1$s minute

en: %1$s out of %2$s sent.
ro_RO: %1$s din %2$s trimise.

en: %1$s second | %1$s seconds
ro_RO[0]: %1$s secundă
ro_RO[1]: %1$s secunde
ro_RO[2]: %1$s secunde

en: %1$s subscriber have been added to "%2$s".
ro_RO: %1$s utilizator a fost adăugat la "%2$s".

en: %1$s subscriber have been confirmed.
ro_RO: %1$s abonat a fost confirmat.

en: %1$s subscriber have been moved to "%2$s".
ro_RO: %1$s abonat a fost mutat în "%2$s".

en: %1$s subscriber have been removed from "%2$s".
ro_RO: %1$s abonat a fost mutat din "%2$s".

en: %1$s subscribers added to %2$s.
ro_RO: %1$s abonați au fost adăugați la %2$s.

en: %1$s subscribers have been added to "%2$s".
ro_RO: %1$s utilizatori au fost adaugați la "%2$s".

en: %1$s subscribers have been confirmed.
ro_RO: %1$s abonați au fost confirmați.

en: %1$s subscribers have been moved to "%2$s".
ro_RO: %1$s abonați au fost mutați în "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from "%2$s".
ro_RO: %1$s abonați au fost mutați din "%2$s".

en: %1$s subscribers were exported. Get the exported file [link]here[/link].
ro_RO: %1$s abonati au fost exportați. Obține fișierul exportat [link]aici[/link].

en: %1$s week | %1$s weeks
ro_RO[0]: %1$s săptămână
ro_RO[1]: %1$s săptămâni
ro_RO[2]: %1$s săptămâni

en: %1$s year | %1$s years
ro_RO[0]: %1$s ani
ro_RO[1]: %1$s ani
ro_RO[2]: %1$s ani

en: %1$s's import list
ro_RO: %1$s liste importate

en: %1$sth
ro_RO: %1$s

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
ro_RO: %s depășește limita maximă de upload pentru mai multe fișiere utilizate în browser.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
ro_RO: %s depășește mărimea maximă pentru upload pentru acest site.

en: %sTo edit%s, mouse over to show edit button below.
ro_RO: %sPentru editare%s, treci cu mouse-ul peste pentru a vedea butonul de editare.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
ro_RO: &#8220;%s&#8221; nu a putut fi uploadat.

en: &lt; Prev
ro_RO: &lt; Înapoi

en: (%1$s votes)
ro_RO: (%1$s voturi)

en: , %1$s of which were %2$s
ro_RO: , %1$s din care au fost %2$s

en: ... or duplicate one below to copy its design.
ro_RO: ... sau duplică unul de mai jos pentru a îi copia design-ul.

en: 1 hour
ro_RO: 1 oră

en: 15 minutes
ro_RO: 15 minute

en: 1st
ro_RO: Primul

en: 2 hours
ro_RO: 2 ore

en: 2nd
ro_RO: Al doilea

en: 30 day money back
ro_RO: Garanție 30 de zile cu banii înapoi

en: 30 minutes
ro_RO: 30 minute

en: 3rd
ro_RO: Al treilea

en: 5 Minute User Guide
ro_RO: Manual de Utilizare în 5 minute

en: 5 minute newbie guide
ro_RO: ghid de 5 minute pentru începători

en: << Back
ro_RO: << Înapoi

en: A Brand New MailPoet. Let the Fun Begin.
ro_RO: Un MailPoet schimbat total. Lăsați distracția să înceapă.

en: A new list "%1$s" has been created out of this segment.
ro_RO: O nouă lista "%1$s" a fost creată din acest segment.

en: A subscriber is directed to a page of your choice after clicking on the unsubscribe link, at the bottom of a newsletter.
ro_RO: Un abonat este direcționat către o pagină aleasă de către dvs., după ce a dat click pe link-ul de dezabonare, în josul newsletter-ului.

en: A theme called %1$s exists already. To overwrite it, tick the corresponding checkbox before uploading.
ro_RO: O temă numită %1$s există deja. Pentru a o suprascrie, bifează căsuța corespunzătoare înainte de upload.

en: A well designed plugin for a simple idea.
ro_RO: Un plugin bine gândit pentru o idee simplă.

en: Action Required
ro_RO: Necesită Acțiune

en: Actions & Notifications
ro_RO: Acțiuni & Notificări

en: Actions will be executed after %1$s messages
ro_RO: Acțiunile vor fi executate dupa %1$s mesaje

en: Activate
ro_RO: Activează

en: Activate MailPoet Premium Version
ro_RO: Activați versiunea Premium a MailPoet

en: Activate bounce and check every...
ro_RO: Activează manipulare și verifică la ...

en: Activate if your SMTP ports are blocked.
ro_RO: Activează dacă porturile SMTP sunt blocate.

en: Activate now
ro_RO: Activează acum

en: Add
ro_RO: Adaugă

en: Add / Edit group of posts
ro_RO: Adaugă / Editează grupuri de posturi

en: Add Images
ro_RO: Adaugă imagini

en: Add Link & Alternative text
ro_RO: Adaugă Link & Text Alternativ

en: Add List
ro_RO: Adaugă Listă

en: Add New Field
ro_RO: Adăugați Câmp Nou

en: Add Subscriber
ro_RO: Adaugă abonat

en: Add a DKIM signature to your newsletters to increase the deliverability of your newsletters. [link]Read the setup guide.[/link]
ro_RO: Adăugați o semnătură DKIM newsletter-ului pentru a spori șansele de primire în inbox. [link]Citiți ghidul de instalare.[/link]

en: Add a checkbox in your forms, and choose which lists the user gets added to.
ro_RO: Adăugați o casetă în formulare și alegeți în listele în care este adăugat user-ul.

en: Add a checkbox on checkout page for your customers to subscribe to your MailPoet newsletters.
ro_RO: Adăugați o casetă pe pagină de confirmare pentru ca, clienții dvs, să se aboneze la newsletter-ele MailPoet.

en: Add a checkbox on the registration form of this plugin so your new users join a list of your choice.
ro_RO: Adaugă un checkbox la formularul de inregistrare al acestui plugin, astfel noii dvs. utilizatorii se alătura la o listă aleasã de dvs.

en: Add a link in the footer of all your newsletters so subscribers can edit their profile and lists. [link]See your own subscriber profile page.[/link]
ro_RO: Adaugă un link în josul paginii la fiecare newsletter astfel abonații poată să își editeze profilul și listele. [link]Accesează pagina profilului tău.[/link]

en: Add a new field to add to your forms so your visitors can subscribe to your MailPoet newsletters.
ro_RO: Adaugă un câmp nou pentru a-l adăuga la formele dvs., astfel încât vizitatorii să poată primi newsletter-ul dvs. MailPoet.

en: Add item
ro_RO: Adăugați element

en: Add link / Alternative text
ro_RO: Adaugă link / Text alternativ

en: Add list
ro_RO: Adăugați lista

en: Add more themes
ro_RO: Adaugă mai multe teme

en: Add new field
ro_RO: Adăugați câmp nou

en: Add to list
ro_RO: Adăugare la lista

en: Add your [stars] on [link]wordpress.org[/link] and keep this plugin essentially free.
ro_RO: Adaugă aprecierea [stars] ta pe [link]wordpress.org[/link] pentru a putea menține acest plugin gratuit.

en: Added
ro_RO: Adaugat

en: Address:
ro_RO: Adresă:

en: After submit...
ro_RO: După trimitere...

en: Agency
ro_RO: Agenție

en: Align center
ro_RO: Alinează la centru

en: Align left
ro_RO: Alinează la stânga

en: Align right
ro_RO: Alinează la dreapta

en: All
ro_RO: Toate

en: All %1$s subscribers are selected.
ro_RO: Toți cei %1$s abonați au fost selectați.

en: All Newsletters
ro_RO: Toate Newsletterele

en: All Sent
ro_RO: Trimise toate

en: All Your Stats in a Single Dashboard
ro_RO: Toate statisticile într-un singur tablou de bord

en: All subscribers on this page are selected.
ro_RO: Toți abonații din această pagină sunt selectați.

en: Allow HTML edits
ro_RO: Permite editare HTML

en: Allow site admins to change the sending method
ro_RO: Permite administratorilor să schimbe metoda de trimitere

en: Allow site admins to deactivate Signup Confirmation
ro_RO: Permite administratorilor să dezactiveze Confirmarea la Înregistrare

en: Allow users who register to your site to subscribe on a list of your choice.
ro_RO: Permite utilizatoriilor care se înregistrează să își aleagă singuri lista.

en: Allowed Files
ro_RO: Fișiere permise

en: Alphanumerical
ro_RO: Alfanumeric

en: Already paid?
ro_RO: Ai plătit deja?

en: Already paid? Click here to activate
ro_RO: Plătit deja? Click aici pentru activare

en: Alternative text:
ro_RO: Text alternativ:

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
ro_RO: A apărut o eroare în timpul încărcării. Încearcă mai târziu.

en: And more...
ro_RO: Și mai mult...

en: Apply
ro_RO: Aplică

en: April
ro_RO: Aprilie

en: Archive page shortcode
ro_RO: Arhivați pagina cu coduri scurte

en: Are you doing better now than 3 months ago? Select a date range to reveal changes in your results.
ro_RO: Vă descurcați mai bine decât acum 3 ani? Alegeți o perioadă de timp pentru a vedea modificările rezultatelor.

en: Are you sure you selected the right port? You can leave it empty if you do not know what to specify
ro_RO: Ești sigur că ai ales portul corect? Îl poți lăsa liber dacă nu știi ce să specifici

en: Are you sure you want to delete this custom field?
ro_RO: Sunteți sigur că vreți să ștergeți acest câmp personalizat?

en: Are you sure you want to delete this form?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi această formă?

en: Are you sure you want to ignore the %1$s subscribers of the list %2$s?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ignori cei %1$s abonați din lista %2$s?

en: Ask for:
ro_RO: Întreabă pentru:

en: Authentication
ro_RO: Autentificare

en: Author:
ro_RO: Autor:

en: Auto Newsletters
ro_RO: Newsletter Automat

en: Automate the boring stuff
ro_RO: Automatizați părțile plictisitoare

en: Automatic latest content
ro_RO: Conținut recent

en: Automatic newsletter
ro_RO: Buletin de informare automat

en: Automatically add paragraphs
ro_RO: Adaugă automat paragrafe

en: Automatically sent...
ro_RO: Trimis automat...

en: Average rating: %1$s
ro_RO: Media de rating: %1$s

en: Back
ro_RO: Înapoi

en: Back to lists
ro_RO: Înapoi la liste

en: Back to selection
ro_RO: Înapoi la selecție

en: Background
ro_RO: Fundal

en: Background color
ro_RO: Culoarea de fundal

en: Background color with alternate
ro_RO: Culori alternante de fundal

en: Batch insert options
ro_RO: Opțiuni inserare loturi

en: Be creative! It's the first thing your subscribers see. Tempt them to open your email.
ro_RO: Fii creativ! Este primul lucru pe care abonații tăi îl văd. Fă-i să deschidă emailul tău.

en: Be productive thanks to Premium!
ro_RO: Fiți mai productiv, mulțumită versiunii Premium!

en: Become a beta tester
ro_RO: Devii beta tester

en: Blocked IP
ro_RO: IP Blocat

en: Blog post, online review, forum:
ro_RO: Articol, review, forum:

en: Bookmarks Selection
ro_RO: Selecție de semne de carte

en: Bounce
ro_RO: Sare

en: Bounce Email
ro_RO: Adresa de email pentru manipulare

en: Bounce Handling
ro_RO: Manipulare

en: Bounce handling connection test
ro_RO: Test de conexiune

en: Bounce handling processing
ro_RO: Procesare manipulată

en: Bounced
ro_RO: Sărit

en: Bulk Actions
ro_RO: Acțiuni multiple

en: Button label:
ro_RO: Eticheta butonului:

en: Buy Now
ro_RO: Cumpărați acum

en: CSV file
ro_RO: Fișier CSV

en: Can you confirm that this column is corresponding to that field?
ro_RO: Puteți confirma că această coloană corespunde acelui câmp?

en: Cancel
ro_RO: Anulează

en: Cancel Upload
ro_RO: Anulează încărcarea

en: Cannot access CSV file. Verify access rights to this directory "%1$s"
ro_RO: Nu pot accesa fișierul CSV. Verifică drepturile de acces la folderul "%1$s"

en: Categories:
ro_RO: Categorii:

en: Change log
ro_RO: Evidență schimbări

en: Change the footer's content in MailPoet's %1$sSettings%2$s page.
ro_RO: Modificați conținutul subsolului paginii in pagina MailPoet %1$sSettings%2$s.

en: Check again what you're trying to import.
ro_RO: Verifica-ți din nou ceea ce vreți să importați.

en: Check out [link]our guide[/link] on how to fill out the form.
ro_RO: Citește [link]manualul[/link] ca să știi cum să completezi formularul.

en: Check this box if you want transparency
ro_RO: Bifează această dacă vrei transparență

en: Check your inbox now to confirm your subscription.
ro_RO: Verifică căsuța de email pentru activarea abonării.

en: Check your inbox or spam folder now to confirm your subscription.
ro_RO: Verificați inbox-ul sau fișierul spam al email-ului dvs. pentru a confirma abonarea.

en: Checkbox
ro_RO: Casetă

en: Checking license
ro_RO: Verificând licența

en: Cheers, your MailPoet Newsletter Plugin
ro_RO: Felicitări, Pluginul tău MailPoet Newsletter

en: Choose a FROM name and email address for notifications emails.
ro_RO: Alege o formă de nume și email pentru emailurile de notificare.

en: Choose a list
ro_RO: Alegeți o listă

en: Choose files to upload
ro_RO: Alege fișierele pentru upload

en: Clean automatically your mailing list
ro_RO: Curăță automat lista de mail-uri

en: Clear selection
ro_RO: Anulează selecția

en: Click here to add a title or text.
ro_RO: Apasă aici pentru a adăuga un titlu sau un text.

en: Click here to subscribe
ro_RO: Apasă aici pentru abonare

en: Click here to view media.
ro_RO: Apasă aici pentru a vedea conținutul.

en: Click rate (based on opened newsletters)
ro_RO: Rata click-urilor (bazată pe buletinele informative deschise)

en: Clicked on
ro_RO: Click pe

en: Clicks
ro_RO: Click-uri

en: Close
ro_RO: Închide

en: Compare past & present
ro_RO: Comparați trecutul și prezentul

en: Configuration and Permissions
ro_RO: Configurații și Permisiuni

en: Configure
ro_RO: Configurați

en: Configure SPF and DKIM independently for each site.
ro_RO: Configurați SPF & DKIM independent pentru fiecare site.

en: Configure each site manually
ro_RO: Configurează fiecare site manual

en: Configure your DNS by adding a key/value record in TXT as shown below.
ro_RO: Configurează DNS-ul tău adăugând o valoare record în modul TXT așa cum arată mai jos.

en: Confirm Reinstallation
ro_RO: Confirmă Reinstalarea

en: Confirm activating the MailPoet Premium Plugin?
ro_RO: Confirmați activarea plugin-ului Premium MailPoet?

en: Confirm going back to the stable version?
ro_RO: Confirmați revenirea la versiunea stabilă?

en: Confirm installing the MailPoet Premium Plugin?
ro_RO: Confirmați instalarea plugin-ului Premium MailPoet?

en: Confirm unconfirmed subscribers
ro_RO: Confirmă abonații neconfirmați

en: Confirm your subscription to %1$s
ro_RO: Confirmă abonarea ta la %1$s

en: Confirmation page
ro_RO: Pagina de confirmare

en: Congrats, your Premium license is active. One last step...
ro_RO: Felicitări, licența ta Premium este activă. Un ultim pas...

en: Connection method
ro_RO: Metoda de conectare

en: Contact Support
ro_RO: Suport contact

en: Contact your administrator to modify that, it should be configurable.
ro_RO: Contactează administratorul servărului pentru a îl modifica, ar trebui să fie configurabil.

en: Content
ro_RO: Conținut

en: Copy
ro_RO: Copiază

en: Copy of
ro_RO: Copierea lui

en: Copy paste in a text box
ro_RO: Copiază și lipește într-o căsuță text

en: Create a new email
ro_RO: Crează un nou email

en: Create a new form
ro_RO: Crează o nouă formă

en: Create a new list
ro_RO: Crează o nouă listă

en: Create an email account dedicated solely to bounce handling.
ro_RO: Crează un cont de email dedicat doar pentru manipulare.

en: Create and send newsletters. Import and manage your lists. Add subscription forms in widgets, articles and pages. MailPoet (formerly Wysija) is a freemium plugin updated regularly with new features.
ro_RO: Creați și trimiteți newslettere. Importați și administrați listele dvs. Adăugați forme de abonare în widget-uri, articole și pagini. MailPoet (este) un plugin gratuit actualizat cu regularitate cu noi caracteristici.

en: Created on
ro_RO: Creat la

en: Crunching&hellip;
ro_RO: Crunching%hellip;

en: Current day of the month in ordinal, ie. 2nd, 3rd, etc.
ro_RO: Ziua curentă în ordine, ex. 2, 3, etc.

en: Current day of the month number
ro_RO: Ziua curentă a lunii

en: Current month number
ro_RO: Numărul curent al lunii

en: Custom Fields
ro_RO: Câmpuri personalizate

en: Custom dates
ro_RO: Perioade personalizate

en: Custom horizontal line
ro_RO: Linie orizontală modificabilă

en: DKIM signature
ro_RO: semnătură DKIM

en: Daily summary of emails sent
ro_RO: Un mic sumar al emailurilor trimise

en: Date
ro_RO: Dată

en: Date created
ro_RO: Creat în data

en: Day
ro_RO: Zi

en: Debug mode
ro_RO: Modul Debug

en: December
ro_RO: Decembrie

en: Decide which emails a new customer gets automatically, based on the product he just purchased. This a Premium add-on for WooCommerce.
ro_RO: Decide care e-mailuri un nou client primește în mod automat, în funcție de produsul pe care tocmai l-a cumpărat. Aceasta este un add-on Premium pentru WooCommerce.

en: Default style saved.
ro_RO: Stil implicit salvat.

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Delete field
ro_RO: Ștergeți câmpul

en: Delete image for all newsletters?
ro_RO: Ștergi imaginea din toate newsletterele?

en: Delete subscribers
ro_RO: Șterge abonați

en: Delete the user
ro_RO: Șterge utilizator

en: Delete these newsletters for ever?
ro_RO: Ștergeți aceste buletine informative pentru totdeauna?

en: Delete these subscribers forever?
ro_RO: Ștergeți acești abonați pentru totdeauna?

en: Delete this newsletter for ever?
ro_RO: Ștergi acest newsletter definitiv?

en: Delete this subscriber forever?
ro_RO: Ștergeți acest abonat pentru totdeauna?

en: Deleting a list will not delete any subscribers.
ro_RO: Ștergerea unei liste nu duce și la ștergerea abonațiilor.

en: Delivery method
ro_RO: Metoda de livrare

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Detailed stats for each subscriber
ro_RO: Statistici detaliate pentru fiecare abonat

en: Details & PSD
ro_RO: Detalii & PSD

en: Device
ro_RO: Dispozitiv

en: Did these subscribers ask to be in your list?
ro_RO: Acești abonați au ales să fie în lista ta?

en: Discover more Premium features.
ro_RO: Descoperiți și mai multe funcții ale versiunii Premium.

en: Dismiss
ro_RO: Renunță

en: Display and insert options
ro_RO: Afișați și inserați opțiunile

en: Display label within input:
ro_RO: Afișează etichetă la întrare:

en: Display labels in inputs
ro_RO: Arată etichetele la intrări

en: Display problems? [link]View this newsletter in your browser.[/link]
ro_RO: Nu este afișat corect? [link]Deschide newsletter-ul în browser.[/link]

en: Display...
ro_RO: Arată...

en: Displays at the top of your newsletters. Don't forget to include the link tag, ie: [link]The link[/link]
ro_RO: Este afișat deasupra newsletter-ului. Nu uita să incluzi și link-urile către tag-uri, ex: [link]Link[/link]

en: Divider
ro_RO: Despărțitor

en: Divider Selection
ro_RO: Selecție de împărțire

en: Dividers Selection
ro_RO: Selecția de separatoare

en: Do nothing
ro_RO: Nu fă nimic

en: Do or do not. There is no try.
ro_RO: Fă-o sau nu o fă. Nu există încercare.

en: Do you want to install that version?
ro_RO: Vreți să instalați aceea versiune?

en: Does it work? Try to connect.
ro_RO: Funcționează? Încearcă să te conectezi.

en: Does my sidebar form get more subscribers than the one in the footer? It's time to find out.
ro_RO: Formularul din bara laterală aduce mai mulți abonați decât cel din subsolul paginii? E timpul să aflați.

en: Domain
ro_RO: Domeniu

en: Don't forget to include: <br><br>[activation_link]Confirm your subscription.[/activation_link]. <br><br>Optional: [lists_to_confirm].
ro_RO: Nu uitați să includeți: <br><br>[activation_link]Confirmați abonarea dvs.[/activation_link]. <br><br>Opțional: [lists_to_confirm]

en: Don't send to existing subscribers, only to future ones.
ro_RO: Nu trimite către abonații existenți, doar celor care vor urma.

en: Don't wait & send right now.
ro_RO: Trimite acum & numai aștepta.

en: Done
ro_RO: Gata

en: Download
ro_RO: Descarcă

en: Download as .zip
ro_RO: Descarcă în format .zip

en: Download original Photoshop file
ro_RO: Descară fișierul original Photoshop

en: Download the Premium plugin.
ro_RO: Descărcați plugin-ul Premium

en: Downloads: %1$s
ro_RO: Descărcări: %1$s

en: Draft
ro_RO: Schițe

en: Drag and drop %1$stext, posts, dividers.%2$s Look on the right!
ro_RO: Trage aici %1$s text, postări, despărțitoare.%2$s Vezi în dreapta!

en: Drag the widgets below into your newsletter.
ro_RO: Trage widget-urile de mai jos în newsletter.

en: Drop files here
ro_RO: Trage fișiere aici

en: Drop your footer image here.
ro_RO: Trage de imagine în josul paginii.

en: Drop your logo in this header.
ro_RO: Trage de logo-ul tău în antet.

en: Duplicate
ro_RO: Duplică

en: Each time one of our users forgets to write a review, a kitten dies. It's sad and breaks our hearts. [link]Add your own review[/link] and save a kitten today.
ro_RO: De fiecare dată când un utilizator uită să late o părere, o pisicuță moare. Este trist și ne frânge inimile. [link]Spune-ne părerea ta[/link] și salvează o pisicuță astăzi.

en: Edit
ro_RO: Editează

en: Edit Automatic latest content
ro_RO: Editează Conținut recent

en: Edit Lists
ro_RO: Editează Liste

en: Edit custom field
ro_RO: Editați câmpul personalizat

en: Edit display
ro_RO: Editați afișarea

en: Edit field
ro_RO: Editați câmp

en: Edit form
ro_RO: Editați formular

en: Edit lists
ro_RO: Editează listele

en: Edit name
ro_RO: Editează nume

en: Edit subscription page link
ro_RO: Editează abonarea

en: Edit text
ro_RO: Editează textul

en: Edit your subscriber profile: %1$s
ro_RO: Editează profilul abonatului: %1$s

en: Edit your subscription
ro_RO: Editează abonarea ta

en: Editing list %1$s
ro_RO: Editare listă %1$s

en: Element has been deleted.
ro_RO: Elementul a fost șters.

en: Elements deleted
ro_RO: Elementele sunt sterșe

en: Email %1$s already exists.
ro_RO: Emailul %1$s deja există.

en: Email Address
ro_RO: Adresă de email

en: Email Status
ro_RO: Starea emailului

en: Email content
ro_RO: Conținutul emailului

en: Email notifications
ro_RO: Notificări pe email

en: Email subject
ro_RO: Subiectul emailului

en: Email will be sent to %1$s at %2$s
ro_RO: Emailul va fi trimis către %1$s la %2$s

en: Enable MailPoet's Cron
ro_RO: Activați cronul MailPoet

en: Enable signup confirmation
ro_RO: Activează confirmarea la înscriere

en: Enable this to show MailPoet's errors. Our support might ask you to enable this if you seek their help.
ro_RO: Activați pentru a vedea erorile MailPoet. Dacă vreți ajutor în rezolvare problemelor echipa de suport vă va cere să activați acestă opțiune.

en: Enabled
ro_RO: Activat

en: Enforce all sites to send with a unique FROM email address. You only need to configure the Automated Bounce Handling (Premium), SPF & DKIM only once.
ro_RO: Forțează toate site-urile să trimită unic DE LA adresa de email. Trebuie doar să configurezi Automated Bonuce Handling (Premium), SPF & DKIM doar o singură dată.

en: Enter the email addresses that should receive notifications (separate by comma).
ro_RO: Introdu adresele de email care vor primi notificările (separate de virgulă).

en: Error Saving newsletter...
ro_RO: Eroare la salvarea newsletter-ului...

en: Error Sending Message <b><i>%s</i></b> to <b><i>%s</i></b>
ro_RO: Eroare la trimiterea mesajului <b><i>%s</i></b> către <b><i>%s</i></b>

en: Error Validating the fields
ro_RO: Eroare la Validarea câmpurilor

en: Error matching date.
ro_RO: Eroare în potrivirea datelor.

en: Error when inserting emails.
ro_RO: Eroare la inserarea de emailuri.

en: Error when inserting list.
ro_RO: Eroare la inserarea listei.

en: Excel for Windows
ro_RO: Excel pentru Windows

en: Excellent under %1$s%%. Under %2$s%%  is acceptable. Over that, some servers might consider blocking. [link]Read more on support.mailpoet.com.[/link]
ro_RO: Excelent sub %1$s%%. Sub %2$s%% este acceptabil. Peste asta, anumite servere ar putea-o bloca. [link]Citiți mai mult pe support.mailpoet.com.[/link]

en: Export
ro_RO: Exportă

en: Export Subscribers
ro_RO: Exportă Abonații

en: Export confirmed subscribers only
ro_RO: Exportă doar abonații confirmați

en: Export to CSV
ro_RO: Exportă în CSV

en: Exporting %1$s subscribers
ro_RO: Exportare %1$s abonati

en: Extended functionalities to the free version.
ro_RO: Funcționalități extinse față de versiunea gratuită

en: FROM email address for sites using this method
ro_RO: DE LA adresa de email pentru site-urile care utilizează această metodă

en: Failed Permanently
ro_RO: Eșuat permanent

en: Failed Send
ro_RO: Trimitere eșuată

en: February
ro_RO: Februarie

en: Field "%1$s" is required in table "%2$s".
ro_RO: Câmpul "%1$s" este necesar în lista "%2$s".

en: Field "%1$s" needs to be a valid Email.
ro_RO: Câmpul "%1$s" trebuie să fie un Email valid.

en: Field's name:
ro_RO: Numele câmpului:

en: File canceled.
ro_RO: Fișier anulat.

en: Fill out the form below so we can connect to it.
ro_RO: Completează formularul de mai jos ca să putem să ne conectăm.

en: Filter
ro_RO: Filtru

en: Filter by status
ro_RO: Filtrați după status

en: Filter by type
ro_RO: Filtrați după tip

en: Final step: last details
ro_RO: Pasul final: ultimele detalii

en: Finally, you can drop more than 1 post at once.
ro_RO: În final, puteți posta mai mult de 1 post odată.

en: Find out what happens to your subscribers once they arrive on your site, thanks to Google Analytics campaign tracking
ro_RO: Aflați ce se întâmplă cu abonații dumneavoastră odată ce ajung pe site, mulțumită campaniilor de urmărire, Google Analotycs

en: First Name
ro_RO: Prenume

en: First Time? See it in Action
ro_RO: Prima oară? Vezi cum funcționează

en: First name
ro_RO: Prenume

en: First step: main details
ro_RO: Primul pas: detaliile principale

en: Follow us and don't miss anything!
ro_RO: Urmărește-ne ca să nu pierzi nimic!

en: Footer
ro_RO: Subsol

en: Footer background
ro_RO: Imagine de fundal subsol

en: Footer text
ro_RO: Text de subsol

en: For example, "Spring email". [link]Read the guide.[/link]
ro_RO: De exemplu, "Spring email". [link]Citește manualul.[/link]

en: For your own use and never shown to your subscribers.
ro_RO: Doar pentru utilizare proprie.

en: Forget about limits
ro_RO: Uitați de limite

en: Four Sites
ro_RO: Patru site-uri

en: Free
ro_RO: Gratuit

en: Freelance
ro_RO: Liber-profesionist

en: Freelancer
ro_RO: Liber-profesionist

en: Friday
ro_RO: Vineri

en: Friend recommendation
ro_RO: Recomandarea prietenilor

en: From
ro_RO: Nu

en: Full name of current day
ro_RO: Numele complet al zilei curente

en: Full name of current month
ro_RO: Numele complet al lunii curente

en: Geeky Options
ro_RO: Opțiuni geeky

en: Get Help!
ro_RO: Primește ajutor!

en: Get Premium now
ro_RO: Treci pe Premium acum!

en: Get [link]MailPoet Premium[/link] to see the link.
ro_RO: Treceți pe [link]MailPoet Premium[/link] pentru a vizualiza link-ul.

en: Get all MS users
ro_RO: Obține toți utilizatorii MS

en: Get faster support
ro_RO: Obțineți suport mai rapid

en: Get it now!
ro_RO: Luați-o acum!

en: Get more themes
ro_RO: Adăugați mai multe teme

en: Get your spam score in 1 click while you're designing your newsletter thanks to [link]mail-tester[/link], our own popular in-house tool.
ro_RO: Vedeți scorul spam printr-un singur click în timp ce creați newsletter-ul, mulțumită [link]mail-tester[/link], instrumentul nostru popular, dezvoltat chiar de noi.

en: Go Premium!
ro_RO: Treci pe Premium!

en: Go and edit a newsletter to test it.
ro_RO: Mergeți și editați un newsletter pentru a testa.

en: Go premium, you cannot send anymore!
ro_RO: Numai poți trimite nimic, treci pe Premium!

en: Google Analytics Campaign
ro_RO: Campania Google Analytics

en: Google campaign
ro_RO: Campanie Google

en: Google or other search engine
ro_RO: Google sau alt motor de căutare

en: Got a sales question? [link]Get in touch[/link].
ro_RO: Aveți o întrebare legată de vânzări? [link]Contactați-ne[/link].

en: Great, you'll never hear from us again!
ro_RO: Păcat, se pare că nu vei mai auzi de noi niciodată!

en: HTTP error.
ro_RO: Eroare HTTP.

en: Have fun improving
ro_RO: Distrați-vă îmbunătățind

en: Header
ro_RO: Antet

en: Header background
ro_RO: Antet fundal

en: Heading 1
ro_RO: Rubrică 1

en: Heading 2
ro_RO: Rubrică 2

en: Heading 3
ro_RO: Rubrică 3

en: Hello!
    
    Hurray! You've subscribed to our site.
    We need you to activate your subscription to the list(s): [lists_to_confirm] by clicking the link below: 
    
    [activation_link]Click here to confirm your subscription.[/activation_link]
    
    Thank you,
    
     The team!
ro_RO: Bună!
    
    Felicitări! Ești abonat la newsletter-ul de pe site-ul nostru.
    Trebuie să îți activezi abonarea la lista(ele):  [lists_to_confirm] apăsând pe link-ul de mai jos:
    
    [activation_link]Apasă aici pentru activarea abonării tale la newsletter.[/activation_link]
    
    Mulțumim,
    
    Echipa de șoc!

en: Help yourself. Or let us help you.
ro_RO: Ai grijă de tine. Sau lasă-ne pe noi să te ajutăm.

en: Here is the list of bounced emails.
ro_RO: Aici găsesti o listă cu emailurile sărite.

en: Hey, we're curious! How did you find out about us?
ro_RO: Hei, suntem curioși! Cum ai aflat despre noi?

en: Hide
ro_RO: Ascunde

en: Hide display options
ro_RO: Ascunde opțiunile de afișare

en: Hide this message
ro_RO: Ascunde acest mesaj

en: Hide!
ro_RO: Ascunde!

en: Horizontal line
ro_RO: Linie orizontală

en: Hostname
ro_RO: Numele hostului

en: Hover your mouse over the bars to discover the forms' names.
ro_RO: Treceți cu mouse-ul peste bare pentru a descoperi numele formularelor.

en: How about a new list?
ro_RO: Ce zici de o nouă listă?

en: How do you want to import?
ro_RO: Cum vrei să imporți?

en: How does it work?
ro_RO: Cum funcționează?

en: How spammy is this newsletter?
ro_RO: Cât de spamer este acest newsletter?

en: I'll setup a cron job on my server to execute at the frequency I want. Read about [link]setting up a cron job yourself[/link].
ro_RO: Voi configura un "cron job" pe server pentru a fi executat la frecvența pe care o vreau. Citește despre [link]cum poți configura singur un "cron job"[/link].

en: I'm a premium user, MailPoet.com will make sure my emails get sent on time.
ro_RO: Sunt un utilizator premium, MailPoet.com se va asigura că email-urile mele sunt trimise la timp.

en: IO error.
ro_RO: Eroare IO.

en: IP address
ro_RO: Adresa IP

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the frequency.
ro_RO: Dacă vreau, pot [link]crea un cron job adițional[/link] la sfârșit pentru a mări frecvența.

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the sending frequency.
ro_RO: Dacă vreau, pot [link]crea un cron job adițional[/link] la sfârșit pentru a mări frecvența trimiterilor.

en: If a theme with the same name exists, overwrite it.
ro_RO: Dacă există o temă cu același nume, se suprascrie.

en: If the answer is "no", consider yourself a spammer.
ro_RO: Dacă răspunsul este "nu", consideră că ești un spammer.

en: If you confirm the theme switch, it will override your header, footer, dividers and styles
ro_RO: Dacă confirmi modificarea temei, setările se vor suprascrie în antet, subsol, despărțitoare și stiluri

en: If you confirm this, all your current MailPoet data will be erased (newsletters, themes, statistics, lists, subscribers, etc.)
ro_RO: Dacă confirmați asta, toate datele dvs. MailPoet vor fi șterse (newslettere, teme, statistici, liste, abonati, etc.)

en: If you have this problem, then this is your solution. Totally free too.
ro_RO: Dacă aveți această problemă, atunci aceasta este soluția pentru dvs. Complet gratuit.

en: If you leave this area empty, it will not display once you send your email
ro_RO: Dacă lași această zonă goală, ea nu va fi afișată după ce trimiți emailul.

en: If you recently, successfully, sent a lot of emails, those errors may also be due to your server limitations.
ro_RO: Dacă recent, ai trimis cu succes, mai multe emailuri, acele erori ar putea fi din cauza limitării servărului.

en: If you want to use all capabilities of the uploader, like uploading multiple files at once, please upgrade to lighttpd 1.5.
ro_RO: Dacă vrei să folosești toate funcționalitățile uploader-ului, de exemplu upload-ul multiplu de fișiere, trebuie să faci upgrade la lighttpd 1.5.

en: Ignore column...
ro_RO: Ignoră coloana...

en: Ignore current subscribers
ro_RO: Ignoră abonații actuali

en: Image
ro_RO: Imagine

en: Image Parameters
ro_RO: Parametrii imaginii

en: Image alignment
ro_RO: Aliniamentul imaginii

en: Image has been deleted.
ro_RO: Imaginea a fost ștearsă.

en: Image selection has been saved.
ro_RO: Selecția de imagini a fost salvată.

en: Image selection has not been saved.
ro_RO: Selecția de imagini nu a fost salvată.

en: Image width
ro_RO: Lățimea imaginii

en: Images
ro_RO: Imagini

en: Import
ro_RO: Importă

en: Import "%1$s" as date field
ro_RO: Importați "%1$s" ca, câmp de date

en: Import Subscribers
ro_RO: Importă Abonații

en: Import as "%1$s"
ro_RO: Importați ca "%1$s"

en: Import from %1$s
ro_RO: Importă de la %1$s

en: Import from plugin %1$s has been cancelled.
ro_RO: Importul din pluginul %1$s a fost anulat.

en: Import from plugin %1$s has been completed.
ro_RO: Importul din pluginul %1$s s-a făcut cu succes.

en: Import subscribers from plugins
ro_RO: Importă abonații din pluginuri

en: Import the %1$s subscribers from the plugin: %2$s
ro_RO: Importă %1$s abonați de la pluginul: %2$s

en: Improve your spam score. Mailpoet can sign all your emails with DKIM. [link]Read more.[/link]
ro_RO: Îmbunătățiți-vă scorul spam. MailPoet poate semna toate emailurile cu DKIM. [link]Citiți mai multe.[/link]

en: In Queue
ro_RO: În Așteptare

en: In our Visual Editor, you can now include the author name for each post.
ro_RO: În Editorul Vizual puteți include acum numele autorului pentru fiecare postare.

en: In our form editor, you can now add new fields such as gender, city, date of birth, etc.
ro_RO: În formularul de editare, puteți adăuga noi câmpuri precum sex, oraș, data nașterii, etc.

en: In queue
ro_RO: În așteptare

en: Include author
ro_RO: Include autorul

en: Include categories
ro_RO: Include categoriile

en: Includes: %1$s
ro_RO: Include: %1$s

en: Increase your subscribers
ro_RO: Crește-ți numărul abonaților

en: Industry
ro_RO: Industrie

en: Information is missing.
ro_RO: Lipsește informația.

en: Insert Subscription Form
ro_RO: Inserează Formă de Abonare

en: Insert [newsletter:total] to show number of posts, [newsletter:post_title] to show the latest post's title & [newsletter:number] to display the issue number.
ro_RO: Inserează [newsletter:total] pentru a vedea numărul de posturi, [newsletter:post_title] pentru a vedea ultimul titlu & [newsletter:number] pentru a vedea numărul lor.

en: Insert dynamic data about your subscribers, the newsletter, today's date, etc...
ro_RO: Inserați date dinamice legate de abonații dvs., newsletter, data de astăzi, etc...

en: Insert form
ro_RO: Inserează formă

en: Insert selected
ro_RO: Inserați-le pe cele selectate

en: Inserting selected articles...
ro_RO: Inserați articolele selectate...

en: Install Themes
ro_RO: Instalează Teme

en: Install from WordPress.org
ro_RO: Instalați din WordPress.org

en: Installing MailPoet Newsletter Premium plugin
ro_RO: Instalare plugin MailPoet Newsletter Premium

en: Installing MailPoet Premium Version
ro_RO: Instalare versiune Premium MailPoet

en: Investigate your top subscribers
ro_RO: Investigați abonații de top

en: Is this field mandatory?
ro_RO: Este obligatoriu acest câmp?

en: Issue number
ro_RO: Număr de emitere

en: It doesn't always work the way we want it to, doesn't it? We have a [link]dedicated support website[/link] with documentation and a ticketing system.
ro_RO: Nu tot timpul funcționează așa cum vrem noi, nu-i așa? Avem un [link]site de suport dedicat[/link] cu documentații și un sistem de tichete.

en: It seems your widget has been deleted from the WordPress' [link]widgets area[/link].
ro_RO: Se pare ca widgetul a fost șters din secțiunea [link]widgets[/link] a Wordpress.

en: It's free, and has proven popular with our users.
ro_RO: E gratuit, şi utilizatorii îl consideră popular.

en: January
ro_RO: Ianuarie

en: July
ro_RO: Iulie

en: June
ro_RO: Iunie

en: Keep this plugin essentially free
ro_RO: Păstrează acest plugin în versiune gratuită

en: Key
ro_RO: Cheie

en: Label:
ro_RO: Etichetă:

en: Last
ro_RO: Ultimul

en: Last 180 days
ro_RO: Ultimele 180 de zile

en: Last 30 days
ro_RO: Ultimele 30 de zile

en: Last 365 days
ro_RO: Ultimele 365 de zile

en: Last 7 days
ro_RO: Ultimele 7 zile

en: Last 90 days
ro_RO: Ultimele 90 de zile

en: Last Name
ro_RO: Nume

en: Last month
ro_RO: Ultima lună

en: Last name
ro_RO: Nume

en: Last updated: %1$s
ro_RO: Ultima actualizare: %1$s

en: Latest batch was sent %1$s ago.
ro_RO: Ultimul lot a fost trimis în urmă cu %1$s.

en: Latest content already sent.
ro_RO: Ultimul conținut deja trimis.

en: Latest post title
ro_RO: Ultimul titlu postat

en: Learn more.
ro_RO: Învată mai multe.

en: Leave this option to Yes. Only a tiny portion of SMTP services ask Authentication to be turned off.
ro_RO: Lasă această opțiune în stare DA. Doar o mică porțiune a serviciului SMTP cere ca Autentificarea să fie oprită.

en: Let subscribers select their lists:
ro_RO: Permite abonațiilor să își selecteze listele:

en: Let the plugin remove the <strong>bounced and invalid addresses</strong> automatically. [link]See the guide.[/link]
ro_RO: Lăsați plugin-ul să șteargă <strong> adresele de email invalide </strong> automat .[link]Vedeți ghidul.[/link]

en: Let us configure it
ro_RO: Lăsați-ne pe noi să configurăm

en: Letters only
ro_RO: Doar litere

en: Line is empty
ro_RO: Rândul este gol

en: Link to browser version
ro_RO: Trimite către browser

en: Links
ro_RO: Link-uri

en: List "%1$s" has been deleted.
ro_RO: Lista "%1$s" a fost ștearsă.

en: List "%1$s" has been duplicated.
ro_RO: Lista "%1$s" a fost duplicată.

en: List "%1$s" has been synchronised.
ro_RO: Lista "%1$s" a fost sincronizată.

en: List created based on a newsletter segment.
ro_RO: Listă creată pe baza unui segment a newsletter-ului.

en: List has been updated.
ro_RO: Lista a fost updatată.

en: List of fields to export
ro_RO: Lista câmpurilor pentru export

en: List of forms
ro_RO: Listă de forme

en: List selection
ro_RO: Selecția listei

en: Lists
ro_RO: Liste

en: Lists and Subscribers
ro_RO: Liste și Abonați

en: Lists to which the subscriber was subscribed.
ro_RO: Listele la care utilizatorul s-a abonat.

en: Loading more Results...
ro_RO: Se încarcă mai multe rezultate...

en: Loading results...
ro_RO: Rezultatele se încarcă...

en: Loading...
ro_RO: Încărcare...

en: Local time is <code>%1$s</code>
ro_RO: Ora locală este <code>%1$s</code>

en: Login
ro_RO: Logare

en: Looking for a faster method to send? [link]Read more[/link] on sending with a professional SMTP.
ro_RO: Cauți o metodă mai rapidă de trimitere? [link]Citește mai multe[/link] pentru a trimite prin SMTP.

en: Love kittens?
ro_RO: Iubești pisicile?

en: MailPoet Subscription Form
ro_RO: Formular abonare MailPoet

en: MailPoet Version
ro_RO: Versiunea de MailPoet

en: MailPoet Version:
ro_RO: Versiunea de MailPoet:

en: MailPoet cannot be reinstalled because your folder <em>wp-content/uploads/wysija</em> needs to be writable. Change your permissions and reinstall.
ro_RO: MailPoet nu a putut fi reinstalat din cauză că folderul <em>wp-content/uploads/wysija</em> nu trebuie să fie protejat la scriere. Schimbă accesul și reinstalează.

en: MailPoet has been reinstalled successfully using the same version. Settings and data have been deleted.
ro_RO: MailPoet a fost reinstalat cu succes folosind aceeași versiune. Setările și datele au fost șterse.

en: MailPoet has been uninstalled. Your site is now cleared of MailPoet.
ro_RO: MailPoet a fost dezinstalat. Site-ul tău nu mai conține MailPoet.

en: MailPoet page
ro_RO: Pagina MailPoet

en: Mailbox Full
ro_RO: Căsuță de mail plină

en: Mailbox not available
ro_RO: Căsuța de email nu este disponibilă

en: March
ro_RO: Martie

en: Match data
ro_RO: Potriviți informațiile

en: Maximum of posts to show
ro_RO: Arată numărul maxim de posturi

en: Maximum upload file size: %d%s
ro_RO: Mărimea maximă pentru upload la fișiere este: %d%s

en: Maximum upload file size: %d%s.
ro_RO: Mărimea maximă permisă a fișierului este de: %d%s.

en: May
ro_RO: Mai

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
ro_RO: Memorie depășită. Încearcă un fișier mai mic.

en: Message delayed
ro_RO: Mesaj întârziat

en: Method set by the network admin.
ro_RO: Metodă setată de administratorul de rețea.

en: Modified On
ro_RO: Modificat pe

en: Modify
ro_RO: Modifică

en: Monday
ro_RO: Luni

en: Monitor everything with more stats
ro_RO: Monitorizați totul cu mai multe statistici

en: Month
ro_RO: Luna

en: Month (January, February,...)
ro_RO: Luna (Ianuarie, Februarie,...)

en: More options in editor
ro_RO: Mai multe opțiuni în editor

en: More stats
ro_RO: Mai multe statistici

en: More subscriber fields
ro_RO: Mai multe câmpuri de abonați

en: Move to list
ro_RO: Mutare în lista

en: Multisite ready.
ro_RO: Pregătit pentru multisite.

en: My first list
ro_RO: Prima mea listă

en: My rating: %1$s
ro_RO: Ratingul meu: %1$s

en: N/A
ro_RO: Necunoscut

en: Name
ro_RO: Nume

en: Name & email of yourself or your company.
ro_RO: Numele & emailul tău sau al companiei.

en: Need help?
ro_RO: Ai nevoie de ajutor?

en: Network's Default Sending Method
ro_RO: Metoda de trimitere definită de rețea

en: Network's Method
ro_RO: Metodă de rețea

en: Never opened or clicked
ro_RO: Niciodată deschis sau dat click

en: New Form
ro_RO: Nouă Formă

en: New form
ro_RO: O nouă formă

en: New list
ro_RO: Lista nouă

en: New subscriber to %1$s
ro_RO: Un nou abonat la %1$s

en: Newsletter Images
ro_RO: Imaginile Newsletter-ului

en: Newsletter Pro (by Satollo)
ro_RO: Newsletter Pro (de Satollo)

en: Newsletter Subject
ro_RO: Subiectul Newsletter-ului

en: Newsletter can't be deleted.
ro_RO: Newsletter-ul nu poate fi șters.

en: Newsletter deleted.
ro_RO: Newsletter șters.

en: Newsletter has been saved as a draft.
ro_RO: Newsletter-ul a fost salvat ca și ciornă.

en: Newsletter has been saved.
ro_RO: Newsletter-ul a fost salvat.

en: Newsletter has been scheduled.
ro_RO: Newsletter-ul a fost programat.

en: Newsletter profile has been updated.
ro_RO: Profilul newsletter-ului a fost actualizat.

en: Newsletter successfully created.
ro_RO: Newsletter-ul a fost creat cu succes.

en: Newsletters
ro_RO: Newslettere

en: Newsletters (by Tribulant)
ro_RO: Newslettere (de Tribulant)

en: Newsletters are already being sent. Your latest newsletter will be sent afterwards.
ro_RO: Newsletter-ele au fost deja trimise. Ultimul newsletter va fi trimis imediat după.

en: Newsletters in time
ro_RO: Buletine informative la timp

en: Next &gt;
ro_RO: Înainte &gt;

en: Next send out in %1$s
ro_RO: Următoarea trimitere în %1$s

en: Next send out on %1$s
ro_RO: Următoarea trimitere pe %1$s

en: Next step
ro_RO: Următorul pas

en: Next try in %s minutes.
ro_RO: Următoarea încercare în %s minute.

en: No
ro_RO: Nu

en: No list specified
ro_RO: Nici o listă specificată

en: No more limits of 2000 subscribers
ro_RO: Fără limitare la 2000 de abonați

en: No subscriber found, most probably because he was deleted.
ro_RO: Nici un abonat găsit, probabil a fost șters.

en: No thanks! I have enough visitors on my site. Their visits will trigger MailPoet's cron automatically.
ro_RO: Nu, mulțumesc! Am destui vizitatori pe siteul meu. Vizitele lor vor declansa automat cronul MailPoet.

en: None of your queued emails have been sent? Then activate this option.
ro_RO: Nici un mesaj din așteptare nu a fost trimis? Atunci activează această opțiune.

en: Not Configured!
ro_RO: Neconfigurat!

en: Not active.
ro_RO: Inactiv.

en: Not sent
ro_RO: Nu a fost trimis

en: Not sent yet.
ro_RO: Netrimise încă.

en: Note:
ro_RO: Notă:

en: Note: Find out what this subscriber opened and clicked with our [link]Premium version.[/link]
ro_RO: Notă: Află exact ce a deschis și pe ce a dat click acest abonat cu [link]versiunea Premium.[/link]

en: Nothing
ro_RO: Nimic

en: November
ro_RO: Noiembrie

en: Number of lines:
ro_RO: Număr de linii:

en: Numbers only
ro_RO: Doar numere

en: October
ro_RO: Octombrie

en: Once a week
ro_RO: O dată pe săptămână

en: Once every 28 days
ro_RO: O dată la fiecare 28 de zile

en: Once every fifteen minutes
ro_RO: La fiecare cincisprezece minute

en: Once every five minutes
ro_RO: La fiecare cinci minute

en: Once every minute
ro_RO: Odată la câteva minute

en: Once every ten minutes
ro_RO: La fiecare zece minute

en: Once every thirty minutes
ro_RO: La fiecare treizeci de minute

en: Once every two hours
ro_RO: O dată la două ore

en: Once every two minutes
ro_RO: La fiecare două minute

en: One configuration for all sites
ro_RO: O singură configurație pentru toate site-urile

en: One less subscriber to %1$s
ro_RO: Un abonat mai puțin la %1$s

en: Oops! There are no newsletters to display.
ro_RO: Oops! Nu sunt buletine informative de afișat.

en: Oops! You're already subscribed.
ro_RO: Ups! Ești deja abonat.

en: Open
ro_RO: Deschide

en: Open rate (based on received newsletters)
ro_RO: Rata deschiderilor (bazată pe buletinele informative primite)

en: Open, clicks & unsubscribes
ro_RO: Deschideri, click-uri si dezabonări

en: Open, clicks, unsubscribed
ro_RO: Deschise, afișări, dezabonări

en: Opened
ro_RO: Deschis

en: Opened & Clicked
ro_RO: Deschis și dat click

en: Opened & Unsubscribed
ro_RO: Deschis și dezabonați

en: Opened date
ro_RO: Data deschiderii

en: Opened newsletters
ro_RO: Newsletter-e deschise

en: Opened only
ro_RO: Deschis doar

en: Opens
ro_RO: Deschide

en: Order:
ro_RO: Comandă:

en: Ordering
ro_RO: Sortare

en: Ouch. You are over %1$s%%. MailPoet will unsubscribe the invalid emails, thanks to the [link]Automatic Bounce Handler[/link]
ro_RO: Ups. Sunteți peste %1$s%%. MailPoet v-a șterge email-urile invalide, mulțumită[link]Automatic Bounce Handler[/link]

en: Our toolbar doesn't load?
ro_RO: Bara de instrumente nu se încarcă?

en: Over %1$s%% is great. Between %2$s%% and %3$s%% is good. Under %4$s%% is poor. It is normal if you have no links.
ro_RO: Peste %1$s%% este excelent. Între %2$s%% și %3$s%% este bine. Sub %4$s%% este slab. Este normal daca nu aveți niciun link.

en: POP3 without imap extension
ro_RO: POP3 fără extensie imap

en: Page %1$s
ro_RO: Pagina %1$s

en: Page does not exist.
ro_RO: Pagina nu există.

en: Page is not accessible.
ro_RO: Pagina nu este accesibilă.

en: Pages
ro_RO: Pagini

en: Password
ro_RO: Parola

en: Paste this shortcode in a page to display a list of past newsletters.
ro_RO: Lipiți acest cod scurt într-o pagină pentru a afișa o listă a newsletter-urilor trecute.

en: Paste this shortcode to display the number of confirmed subscribers in post or page.
ro_RO: Lipiți acest cod scurt pentru a afișa numărul de abonați confirmați în post sau pagină.

en: Pause
ro_RO: Pauză

en: Paused
ro_RO: Pauză

en: Phone number, (+,-,#,(,) and spaces allowed)
ro_RO: Număr de telefon, (+,-,#,(,) și spațiile sunt permise)

en: Photoshop file available as part of [link]Premium features[/link].
ro_RO: Fișierele Photoshop sunt disponibile doar pentru clienții [link]Premium[/link].

en: Pick a date
ro_RO: Alege o dată

en: Pick a list
ro_RO: Alege o listă

en: Pick one or many lists
ro_RO: Alege una sau mai multe liste

en: Pick the lists you want to import those subscribers to.
ro_RO: Alega lista la care vrei să imporți acești abonați.

en: Pick your prefered configuration?
ro_RO: Alegi configurația preferată?

en: Please contact your host or server administrator to fix this.
ro_RO: Te rog contactează hostul tău sau administratorul serverului pentru a remedia această problemă.

en: Please delete <%= chars %> character<%= plural %>
ro_RO: Vă rugăm ștergeți <%= chars %>caracterul<%= plural %>

en: Please enter <%= chars %> more character<%= plural %>
ro_RO: Vă rugăm introduceți <%= chars %> mai mult caracter<%= plural %>

en: Please enter first name
ro_RO: Introdu prenumele

en: Please enter last name
ro_RO: Introdu numele

en: Please enter the address where you've found out about us
ro_RO: Te rugam introduceti adresa de internet unde ati auzit de noi

en: Please make a selection first!
ro_RO: Selectează prima oară!

en: Please select a newsletter.
ro_RO: Alege un newsletter.

en: Please select an article.
ro_RO: Vă rugăm să selectați un articol

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
ro_RO: Încearcă să urci acest fișier cu %1$suploaderul browser-ului%2$s.

en: Please update your WordPress to the latest version, in order to get the latest uploading system.
ro_RO: Actualizează Wordpress la ultima versiune, pentru a putea avea ultimul sistem de uploadare.

en: Please verify your link to this page.
ro_RO: Verifică linkul către această pagină.

en: Please verify your mail configuration and make sure you can send a test of this email.
ro_RO: Verifică te rog configurația emailului și fi sigur că poți trimite un email de test.

en: Position your mouse over the image to the left.
ro_RO: Poziționează cursorul peste imaginea din stânga.

en: Post Notifications
ro_RO: Notificări posturi

en: Post Selection
ro_RO: Selecția Postului

en: Post type
ro_RO: Tipul postării

en: Posts
ro_RO: Posturi

en: Preceded by:
ro_RO: Precedat de:

en: Premium licence does not exist for your site. Purchase it [link]here[/link].
ro_RO: Licența Premium nu există pentru site-ul tău. Cumpăr-o de [link]aici[/link].

en: Premium users save 20% with this coupon: MAILPOET20
ro_RO: Utilizatorii premium salvează 20% cu acest cupon: MAILPOET20

en: Premium users save 20% with this coupon: MP20
ro_RO: Utilizatorii premium salvează 20% cu acest cupon: MP20

en: Premium users save 25% with this coupon: mailpoet25
ro_RO: Utilizatorii premium salvează 25% cu acest cupon: mailpoet25

en: Premium version is valid for your site.
ro_RO: Versiunea premium este validă pentru site-ul tău.

en: Preselect today's date:
ro_RO: Preselectați data de astăzi:

en: Prevent people from being subscribed to your list unwillingly, this option ensures you to keep a clean list.
ro_RO: Preveniți abonarea persoanelor fără acordul lor, această opțiune vă asigură o listă curată.

en: Preview
ro_RO: Previzualizează

en: Preview in new tab
ro_RO: Previzualizare într-o nouă filă

en: Preview page
ro_RO: Pagina de previzualizare

en: Preview without images
ro_RO: Previzualizare fără imagini

en: Process bounce handling now!
ro_RO: Manipularea procesului acum!

en: Process refreshed to avoid a possible loss of connection.
ro_RO: Procesul a fost reactualizat pentru a evita o posibiliă pierdere a conexiunii.

en: Process refreshed to avoid a time limit.
ro_RO: Procesul a fost reactualizat pentru a evita limitarea timpului.

en: Purchase
ro_RO: Cumpară

en: Purchase the premium version.
ro_RO: Achiziționează varianta premium.

en: Queue is empty!
ro_RO: Meșa este goală!

en: Radio buttons
ro_RO: Butoane Radio

en: Random text or HTML
ro_RO: Text aleatoriu sau HTML

en: Random text or instructions
ro_RO: Text aleatoriu sau instrucțiuni

en: Rate
ro_RO: Evaluează

en: Rates
ro_RO: Evaluări

en: Reach their inboxes
ro_RO: Ajunge-ți în inbox-ul lor

en: Read More
ro_RO: Citește mai mult

en: Read documentation
ro_RO: Citește documentația

en: Read more
ro_RO: Citește mai multe

en: Read more.
ro_RO: Citește mai mult.

en: Read online.
ro_RO: Citește în varianta online.

en: Read our simple and easy [link]terms and conditions.[/link]
ro_RO: Citește [link]termenii și condițiile.[/link] noastre.

en: Registration is disabled on this site.
ro_RO: Înregistrarea este dezactivată pe acest site.

en: Reinstall
ro_RO: Reinstalează

en: Reinstall MailPoet?
ro_RO: Reinstalare MailPoet?

en: Reinstall from scratch
ro_RO: Reinstalează de la zero

en: Reinstall now...
ro_RO: Reinstalează acum...

en: Remove
ro_RO: Șterge

en: Remove from all lists
ro_RO: Ștergere din toate listele

en: Remove from list
ro_RO: Ștergere din lista

en: Remove from the queue
ro_RO: Șterge din așteptare

en: Remove image
ro_RO: Șterge imagine

en: Remove link
ro_RO: Șterge link

en: Remove text
ro_RO: Șterge textul

en: Reply-to
ro_RO: Replicați la

en: Reply-to name & email
ro_RO: Răspunde la nume & email

en: Report Bugs
ro_RO: Raportați erori

en: Resend the email with safe links!
ro_RO: Retrimite email cu link-uri sigure!

en: Resume
ro_RO: Pornește

en: Revert to Stable
ro_RO: Reveniți la Stabil

en: Revert to stable
ro_RO: Reveniți la stabil

en: Roles and permissions
ro_RO: Roluri și permisii

en: SMTP Hostname
ro_RO: Numele Hostului SMTP

en: SMTP port
ro_RO: Portul SMTP

en: SPF and DKIM
ro_RO: SPF și DKIM

en: Saturday
ro_RO: Sâmbătă

en: Save
ro_RO: Salvează

en: Save & close
ro_RO: Salvează & închide

en: Save and reactivate
ro_RO: Salvează și activează

en: Save as draft and close
ro_RO: Salvează ciornă și închide

en: Save changes
ro_RO: Salvați modificări

en: Save settings
ro_RO: Salvează setările

en: Saved! Add this form to [link_widget]a widget[/link_widget].
ro_RO: Salvat! Adaugă aceast formular la [link_widget]un widget[/link_widget]

en: Saved! The changes are already active in your widget.
ro_RO: Salvat! Modificările sunt deja active în widget-ul tău.

en: Saved.
ro_RO: Salvat.

en: Saving default style...
ro_RO: Salvare stil implicit...

en: Saving form...
ro_RO: Salvează forma...

en: Saving newsletter...
ro_RO: Salvare newsletter...

en: Schedule
ro_RO: Programare

en: Schedule it
ro_RO: Programează-l

en: Scheduled
ro_RO: Programat

en: Scheduled to be sent in %1$s
ro_RO: Programate pentru trimitere în %1$s

en: Scheduled to be sent on %1$s
ro_RO: Programate pentru trimitere pe %1$s

en: Search
ro_RO: Caută

en: Search newsletters
ro_RO: Caută newsletter

en: Search recipients
ro_RO: Caută destinatari

en: Search subscribers
ro_RO: Caută abonați

en: Searching...
ro_RO: Căutare...

en: Second step:  "%1$s"
ro_RO: Al doilea pas: "%1$s"

en: Secure connection
ro_RO: Conexiune securizată

en: Secure connection(SSL)
ro_RO: Conexiune securizată (SSL)

en: Security Problem
ro_RO: Problemă de securitate

en: Security error.
ro_RO: Eroare de securitate.

en: Security failure during request
ro_RO: Eroare de securitate în timpul cererii

en: See detailed stats
ro_RO: Vedeți statistici detaliate

en: See your top newsletters, top subscribers, top links, top lists, and top domains on one screen. Can you beat your past newsletters?
ro_RO: Vedeți newsletter-ele de top, abonații de top, link-urile de top, listele de top, și domeniile de top într-un singur ecran.

en: Segment of %1$s
ro_RO: %1$s de segmente

en: Select
ro_RO: Selectați

en: Select Files
ro_RO: Selectează Fișierele

en: Select a field type:
ro_RO: Selectați un tip de câmp:

en: Select a form:
ro_RO: Selectează o formă:

en: Select all %1$s subscribers.
ro_RO: Selectează toți cei %1$s abonați.

en: Select at least 1 subscriber!
ro_RO: Selectează cel puțin 1 abonat!

en: Select list(s):
ro_RO: Alege lista(e):

en: Select the list you want to add:
ro_RO: Selectează lista pe care vrei să o adaugi:

en: Select the page to display the subscriber's profile.
ro_RO: Selectați pagina care să fie afișat profilul abonatului.

en: Select your industry.
ro_RO: Selectează industria.

en: Selection options
ro_RO: Selecție opțiuni

en: Self-signed certificates
ro_RO: Certificate semnate

en: Send
ro_RO: Trimite

en: Send Process
ro_RO: Procesul de trimitere

en: Send a test mail
ro_RO: Trimite un email de test

en: Send at a higher frequency
ro_RO: Trimiteți la o frecvență mai ridicată

en: Send immediately.
ro_RO: Trimite acum.

en: Send later
ro_RO: Trimite mai târziu

en: Send preview
ro_RO: Trimite previzualizare

en: Send with a professional SMTP provider, a great choice for big and small lists. We've negotiated promotional offers with a few providers for you.
ro_RO: Trimite cu un provider SMTP, o alegere excelentă pentru listele mici și mari. Am negociat oferte promoționale cu câțiva provideri pentru tine.

en: Send yourself some test emails to confirm which method works with your server.
ro_RO: Trimite câteva emailuri de test către tine pentru a confirma care metodă funcționează mai bine cu serverul tău.

en: Send...
ro_RO: Trimite...

en: Sender
ro_RO: Expeditor

en: Sender of notifications
ro_RO: Expeditorul notificăriilor

en: Sending
ro_RO: Trimitere

en: Sending a test email
ro_RO: Trimitere email de test

en: Sending batch of emails...
ro_RO: Trimite pachetul de emailuri...

en: Sending has resumed.
ro_RO: Trimiterea a fost pornită.

en: Sending immediately after someone subscribes to the mailing list %1$s
ro_RO: Trimitere imediată când cineva se abonează la lista %1$s

en: Sending is now paused.
ro_RO: Trimiterea este acum întreruptă.

en: Sending per event
ro_RO: Trimitere per eveniment

en: Sending preview...
ro_RO: Trimitere vizualizare...

en: Sending suspended.
ro_RO: Trimiterea a fost suspendată.

en: Sendmail path
ro_RO: Calea TrimitereMail

en: Sent
ro_RO: Trimise

en: Sent %2$s after a new user is added to your site as %1$s.
ro_RO: Trimite %2$s după ce un nou utilizator este adăugat la site-ul tău ca %1$s.

en: Sent %2$s after someone subscribes to the mailing list %1$s
ro_RO: Trimite la %2$s după abonarea cuiva la lista %1$s

en: Sent On
ro_RO: Trimis pe

en: Sent daily at %1$s.
ro_RO: Trimitere zilnic la %1$s.

en: Sent immediately after a new user is added to your site as %1$s.
ro_RO: Trimite imediat după ce un nou utilizator este adăugat la site-ul tău ca %1$s.

en: Sent monthly on the %1$s %2$s at %3$s
ro_RO: Trimise lunar pe data de %1$s %2$s la %3$s

en: Sent monthly on the %1$s at %2$s
ro_RO: Trimise lunar pe data de %1$s la %2$s

en: Sent on
ro_RO: Trimis în

en: Sent to %1$s out of %2$s
ro_RO: Trimis către %1$s din %2$s

en: Sent to %1$s subscribers.
ro_RO: Trimis către %1$s abonați.

en: Sent weekly on %1$s at %2$s
ro_RO: Trimise săptămânal pe %1$s la %2$s

en: September
ro_RO: Septembrie

en: Set as default style.
ro_RO: Setează ca stil implicit.

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Share anonymous data
ro_RO: Oferă date anonime

en: Share anonymous data and help us improve the plugin. [link]Read more[/link].
ro_RO: Oferă date anonime și ajută-ne să îmbunătățim acest plugin. [link]Citește mai multe[/link].

en: Share your data
ro_RO: Distribuie

en: Shortcode to display total number of subscribers
ro_RO: Coduri scurte pentru a afișa numărul total al abonaților

en: Show
ro_RO: Arată

en: Show all months
ro_RO: Arată toate lunile

en: Show all themes
ro_RO: Arată toate temele

en: Show display options
ro_RO: Arată opțiunile de afișare

en: Show divider between posts
ro_RO: Arată despărțitoare între posturi

en: Single Site
ro_RO: Site singular

en: Size:
ro_RO: Mărimea:

en: Social Bookmark Selection
ro_RO: Selecție semne de carte sociale

en: Social bookmarks
ro_RO: Semne de carte sociale

en: Sorry, you have filled your storage quota (%s MB).
ro_RO: Scuze, ai atins pragul spațiului de (%s MB).

en: Sort by
ro_RO: Sortați după:

en: Spam filters love DKIM
ro_RO: Filtrele spam iubesc DKIM

en: Spam test results
ro_RO: Rezultatele testului spam

en: Split subscribers into %1$s pages.
ro_RO: Împarte abonații în %1$s pagini.

en: Squares or weird characters are displayed in your emails? Select the encoding for your language.
ro_RO: Cercurile sau caractere ciudate sunt afișate în emailuri? Selectează tipul de codificare pentru limba ta.

en: Standard Newsletters
ro_RO: Newsletter Standard

en: Statistics
ro_RO: Statistici

en: Stats
ro_RO: Statistici

en: Stats : %1$s
ro_RO: Statistici: %1$s

en: Stats dashboard
ro_RO: Statistică tablou de bord

en: Stats of clicked links for each newsletter
ro_RO: Statistici ale link-urilor pe care a fost dat click, pentru fiecare newsletter

en: Status
ro_RO: Stare

en: Step %1$s
ro_RO: Pasul %1$s

en: Step 1:
ro_RO: Pasul 1:

en: Step 2:
ro_RO: Pasul 2:

en: Step 3:
ro_RO: Pasul 3:

en: Step 4:
ro_RO: Pasul 4:

en: Styles
ro_RO: Stiluri

en: Styles could not be saved
ro_RO: Stilurile nu au putut fi salvate

en: Styles have been saved
ro_RO: Stilurile au fost salvate

en: Subject
ro_RO: Subiect

en: Subject line
ro_RO: Subiect

en: Submit
ro_RO: Trimite

en: Subscribe in comments
ro_RO: Aboneazăte în comentarii

en: Subscribe in registration form
ro_RO: Abonează-te la înregistrare

en: Subscribe to our Newsletter
ro_RO: Abonează-te la newsletter-ul nostru

en: Subscribe to our newsletter and join our [total_subscribers] subscribers.
ro_RO: Abonați-vă la newsletter-ul nostru și alăturați-vă celor [total_subscribers] de abonați.

en: Subscribe!
ro_RO: Abonează-te!

en: Subscribed
ro_RO: Abonat

en: Subscribed on
ro_RO: Abonat la

en: Subscribed since
ro_RO: Abonați din

en: Subscriber
ro_RO: Abonat

en: Subscriber Status
ro_RO: Starea abonatului

en: Subscriber already exists. [link]Click to edit[/link].
ro_RO: Abonatul există deja. [link]Editează[/link].

en: Subscriber has been modified. [link]Edit again[/link].
ro_RO: Abonatul a fost modifiat. [link]Editează din nou[/link].

en: Subscriber has been saved.
ro_RO: Abonatul a fost salvat.

en: Subscriber has not been modified.
ro_RO: Abonatul nu a fost modificat.

en: Subscriber has not been saved.
ro_RO: Abonatul nu a fost salvat.

en: Subscriber not found : <b><i>%s</i></b>
ro_RO: Abonatul nu a fost găsit: <b><i>%s</i></b>

en: Subscriber opened %1$s of %2$s email
ro_RO: Abonatul a deschis %1$s din %2$s email-uri

en: Subscriber opened %1$s of %2$s emails
ro_RO: Abonatul a deschis %1$s din %2$s email-uri

en: Subscriber profile page
ro_RO: Pagina de profil a abonatului

en: Subscriber stats
ro_RO: Status abonat

en: Subscribers
ro_RO: Utilizatori

en: Subscribers can choose from these lists :
ro_RO: Abonații pot alege din aceste liste:

en: Subscribers can edit their profile
ro_RO: Abonații pot să își editeze profilul

en: Subscribers in no list
ro_RO: Abonați în nici o listă

en: Subscribers per page:
ro_RO: Abonați pe pagină:

en: Subscribers to show per page:
ro_RO: Afișarea numărului de abonați pe pagină:

en: Subscribers will now need to activate their subscription by email in order to receive your newsletters. This is recommended.
ro_RO: Abonații trebuie acum să activeze abonarea prin email pentru a putea primi newslettere. Este recomandat.

en: Subscription MailPoet
ro_RO: Abonament MailPoet

en: Subscription confirmation
ro_RO: Confirmarea abonării

en: Subscription date
ro_RO: Data abonării

en: Subscription form for your newsletters.
ro_RO: Modalitatea de abonare pentru newslettere.

en: Subscription without JavaScript is disabled.
ro_RO: Abonarea fără JavaScript a fost dezactivată.

en: Subscriptions by form
ro_RO: Abonări prin formular

en: Subscriptions by list
ro_RO: Abonări prin listă

en: Success message:
ro_RO: Mesajul de succes:

en: Successfully connected to %1$s
ro_RO: Conectat cu succes la %1$s

en: Successfully sent to <b><i>%s</i></b>
ro_RO: Trimis cu succes către <b><i>%s</i></b>

en: Sunday
ro_RO: Duminică

en: Switch to Beta
ro_RO: Schimbați cu Beta

en: Switch to beta
ro_RO: Treci pe versiunea beta

en: Tags: %1$s
ro_RO: Taguri: %1$s

en: Take it easy, the plugin does the rest.
ro_RO: Fii liniștit, pluginul se ocupă de restul.

en: Test email successfully sent to %s
ro_RO: Emailul de test a fost trimis cu succes către %s

en: Test the statistics page.
ro_RO: Testați pagina cu statistici.

en: Test this feature in the form editor.
ro_RO: Testați această funcție în editorul de formular.

en: Text Area
ro_RO: Zonă text

en: Text Input
ro_RO: Introducere text

en: Text of "Unsubscribe" link
ro_RO: Textul cu linkul de "Dezabonare"

en: Thanks!
ro_RO: Mulțumesc!

en: Thanks! Now take me to MailPoet.
ro_RO: Mulțumesc! Acum du-mă la MailPoet.

en: The <strong>from email</strong> value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
ro_RO: Valoarea din câmpul <strong>Email</strong> introdusă (%1$s) nu este o adresă de email validă.

en: The <strong>reply to</strong> email value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
ro_RO: Valoarea din câmpul <strong>Răspunde la</strong> introdusă (%1$s) nu este o adresă de email validă.

en: The PHP Extension openssl is not enabled on your server. Ask your host to enable it if you want to use an SSL connection.
ro_RO: Extensia PHP openssl nu este activată pe server. Întreabă hostul tău cum o poți activa pentru a putea folosi o conexiune SSL.

en: The Send Process stopped because there are too many errors.
ro_RO: Procesul de trimitere a fost oprit deoarece sunt prea multe erori.

en: The Sweeter Experience of our Premium
ro_RO: Experiența superioara a serviciilor Premium

en: The address will be added to your newsletter's footer. This helps avoid spam filters.
ro_RO: Adresa va fi adăugată la subsolul newsletter-ului. Ajută la evitarea filtrelor spam.

en: The authors have done a pretty awesome job.
ro_RO: Autorii au făcut o treabă excelentă.

en: The bounce email address "%1$s" might actually cause the problem. Leave the field empty and try again.
ro_RO: Adresa emailurilor sărite "%1$s" ar putea fi cauza problemei. Lasă câmpul liber și încearcă din nou.

en: The data you are trying to import doesn't appear to be in the CSV format (Comma Separated Values).
ro_RO: Datele pe care doriți să le importați nu par să fie în format CSV (Comma Separated Values).

en: The email ID %s is not published
ro_RO: ID-ul emailului %s nu a fost publicat

en: The email is not valid!
ro_RO: Acest email nu este valid!

en: The first line of a CSV file should be the column headers : "email","lastname","firstname".
ro_RO: Prima linie a unui fișier CSV ar trebui să conțină anteturile coloanelor: "email", "nume","prenume".

en: The first thing your subscribers see. Be creative and increase your open rate!
ro_RO: Primul lucru pe care abonații tăi îl văd. Fii creativ și fă în așa fel încăt rata de succes să crească!

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that MailPoet can setup itself properly.
ro_RO: Folderul "%1$s" nu poate fi scris, modificați drepturile de acces, astfel încât MailPoet să se poata instala cu succes.

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that Mailpoet can setup itself properly.
ro_RO: Folderul "%1$s" nu poate fi scris, modificați drepturile de acces, astfel încât MailPoet să se poată instala cu succes.

en: The form named "%1$s" has been created.
ro_RO: Forma numită "%1$s" a fost creeată.

en: The form named "%1$s" has been deleted.
ro_RO: Forma numită "%1$s" a fost ștearsă.

en: The last batch of emails should start sending automatically in the next few minutes.
ro_RO: Ultimul lot de email-uri ar trebui să înceapă să fie trimise automat în următoarele câteva minute.

en: The list created automatically on import of the plugin's subscribers : "%1$s
ro_RO: Lista creată automat la importarea de abonați ai pluginului: "%1$s"

en: The list created automatically on install of the MailPoet.
ro_RO: Lista creată automat la instalarea MailPoet.

en: The list does not exists or cannot be deleted.
ro_RO: Lista nu există sau nu poate fi ștearsă.

en: The list does not exists or cannot be synched.
ro_RO: Lista nu există sau nu poate fi sincronizată.

en: The list existed in "%1$s" and has been imported automatically.
ro_RO: Lista existentă în "%1$s" a fost importată automat.

en: The list has been deleted.
ro_RO: Această listă a fost ștearsă.

en: The list you've pasted is too big for the browser. <strong>Upload the file</strong> instead.
ro_RO: Lista pe care ai anexat-o este prea mare pentru browser. <strong>Urcă fișierul</strong> în schimb.

en: The newsletter doesn't exist.
ro_RO: Newsletter-ul nu există.

en: The newsletter has been duplicated.
ro_RO: Newsletter-ul a fost duplicat.

en: The newsletter will be deactivated, you will need to reactivate it once you're over editing it. Do you want to proceed?
ro_RO: Newsletter-ul va fi dezactivat, va trebui să îl reactivezi după ce îl editezi din nou. Vrei să continui?

en: The posts below were added with the widget %sAutomatic latest content%s
ro_RO: Postările de mai jos au fost adăugate cu ajutorul widget-ului %sConținut recent%s

en: The second line of a CSV file should be a set of values : "joeeg@example.com","Average","Joe".
ro_RO: A doua linie a unui fișier CSV ar trebui să fie un set de valori: "joeeg@example.com","Average","Joe".

en: The segment has been removed from the queue of this newsletter.
ro_RO: Acest segment a fost șters din programarea acestului newsletter.

en: The selected value is already matched to another column.
ro_RO: Valoarea selectată este deja regăsită în altă coloană.

en: The simplest solution for small lists. Your web host sets a daily email limit.
ro_RO: Cea mai simplă soluție pentru listele mici. Hostul tău setează o limită zilnică de trimitere a mailurilor.

en: The subscriber list that will be used for this campaign.
ro_RO: Lista de abonați care va fi folosită pentru această campanie.

en: The theme %1$s has been installed on your site.
ro_RO: Tema %1$s a fost instalată.

en: The theme is available in Premium version only. [link]12 good reasons to upgrade.[/link]
ro_RO: Tema este valabilă doar în versiunea Premium. [link]12 motive serioase pentru upgrade.[/link]

en: The theme you selected could not be loaded.
ro_RO: Tema aleasă nu a putut fi încărcată.

en: The two first lines of the file you've uploaded are as follow:
ro_RO: Cele două linii ale fișierului uploadat sunt ca următoarele:

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">native app for your device</a> instead.
ro_RO: Browserul din dispozitivul tău nu poate fi folosit pentru a uploada fișiere. Poți încerca varianta <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">aceasta pentru dispozitivul tău</a> în schimb.

en: Theme %1$s could not be deleted.
ro_RO: Tema %1$s nu poate fi ștearsă.

en: Theme %1$s has been deleted.
ro_RO: Tema %1$s a fost ștearsă.

en: Themes
ro_RO: Teme

en: Then paste your list here
ro_RO: Apoi lipește lista aici

en: There are %1$s messages in your mailbox
ro_RO: Sunt %1$s mesaje pe mailul tău

en: There are %1$s pending email(s)
ro_RO: Sunt în așteptare %1$s email(uri)

en: There are no bounced messages to process right now!
ro_RO: Nu sunt mesaje returnate pentru a fi procesate acum!

en: There are no list to send to.
ro_RO: Nu există liste la care să fie trimis.

en: There are no messages
ro_RO: Nu sunt mesaje

en: There are no newsletters.
ro_RO: Nu există newslettere.

en: There are no posts corresponding to that search.
ro_RO: Nu există postări care să corespundă acestei căutari.

en: There are plenty of reasons for bounces. Configure what to do in each scenario.
ro_RO: Sunt multe motive pentru bounces. Configurează ce să facă în fiecare scenariu.

en: There is no plugin to import from.
ro_RO: Nu este nici un plugin de la care să imporți.

en: There is no subject or body in this email
ro_RO: Nu există subiect sau conținut în acest email

en: There must be an active 3rd party plugin or theme breaking our interface. [link]Read more.[/link]
ro_RO: Trebuie să fie un plugin terț sau o problemă cu tema curentă care ne cauzează probleme la interfață. [link]Citește mai multe.[/link]

en: There seems to be an error with the list you're trying to import.
ro_RO: Se pare că exită o eroare la lista pe care încerci să o imporți.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
ro_RO: A aparut o eroare de configurare. Contactează administratorul serverului.

en: There's no license for "%1$s". If you're Premium, add this domain in your [link]account manager[/link].
ro_RO: Nu există licentă pentru "%1$s". Dacă deții o licentă Premium, adaugă acest domeniu în [link]managerul tău de conturi[/link].

en: There's no stats to load!
ro_RO: Nu există niciun status de încărcat!

en: These tables could not be created on installation: %1$s
ro_RO: Aceste tabele nu au putut fi create la instalare: %1$s

en: Third party
ro_RO: Terți

en: This Premium plugin allows you to add MailPoet's forms in many places, and in Facebook.
ro_RO: Acest plugin Premium vă permite să adăugați forme MailPoet în multe locuri,printre care și Facebook.

en: This Premium plugin allows you to add a MailPoet form in a popup.
ro_RO: Acest plugin Premium vă permite să adăugați o formă MailPoet într-un pop-up.

en: This Premium plugin allows you to put a pretty form right below the header. Nothing more, nothing less.
ro_RO: Acest plugin premium îţi permite să pui un formular drăguţ chiar sub header. Nimic mai mult, nimic mai puţin.

en: This allows you to modify the HTML of text blocks in the visual editor.
ro_RO: Acesta permite să modifici blocurile de text în HTML în editorul vizual.

en: This changes the label for the unsubscribe link in the footer of your newsletters.
ro_RO: Acesta modifică eticheta pentru linkul de dezabonare în subsolul newsletter-ului tău.

en: This email engine works on 95&#37; of servers
ro_RO: Acest motor de email funcționează pe 95&#37; servere

en: This feature cannot work because the "Comments" feature of the plugin JetPack is enabled.
ro_RO: Acesta caracteristică nu funcționează din cauza opțiunii "Comentarii" a pluginului JetPack care este activă.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
ro_RO: Această trăsătură are nevoie de cadre.  Fie cadrele sunt dezactivate fie browserul tău nu este compatibil.

en: This field does not exist
ro_RO: Acest fișier nu există

en: This file is empty. Please try another.
ro_RO: Acest fișier este gol. Încearcă altul.

en: This file is not an image. Please try another.
ro_RO: Fișierul nu este o imagine. Încearcă altul.

en: This file type is not allowed. Please try another.
ro_RO: Acest tip de fișier nu este permis. Încearcă altul.

en: This form adds subscribers to these lists:
ro_RO: Această formă adaugă abonați la aceste liste:

en: This form does not exist
ro_RO: Această formă nu există

en: This form does not exist.
ro_RO: Forma nu există.

en: This form has already been deleted.
ro_RO: Această formă a fost deja ștearsă.

en: This free plugin allows you to put a form in a popup, that's it.
ro_RO: Acest plugin gratuit îţi permite să pui formularul în popup şi atât.

en: This image might be in an article. Delete anyway?
ro_RO: Această imagine poate fi într-un articol. Sigur vrei o ștergi?

en: This is fast!
ro_RO: A fost Rapid!

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
ro_RO: Este mai mare decât limita maximă. Încearcă altul.

en: This is the first newsletter. Send one more to get useful comparisons.
ro_RO: Acesta este primul buletin informativ. Mai trimiteți unul pentru a obține o comparație relevantă.

en: This is the free version of a more powerful Premium version.
ro_RO: Aceasta este versiunea gratuită a unei versiuni Premium mult mai puternice.

en: This is the subject of the email. Be creative since it's the first thing your subscribers will see.
ro_RO: Acesta este subiectul emailului. Fii creativ din moment ce e primul lucru pe care abonații îl vor vedea.

en: This method works on 5&#37; of servers
ro_RO: Această metodă funcționează pe 5&#37; servere

en: This needs to be in CSV style or a simple paste from Gmail, Hotmail or Yahoo. See [link]examples in our support site[/link].
ro_RO: Trebuie să fie în format CSV sau mai simpu lipește direct din Gmail, Hotmail sau Yahoo. Vezi [link]exemplele noastre de pe site-ul de suport[/link].

en: This needs to be in CSV style. See [link]examples in our support site[/link].
ro_RO: Trebuie să fie în stilul CSV. Vezi [link]exemplele de pe site-ul nostru de suport[/link].

en: This tab will be filled with images from your WordPress Posts.
ro_RO: Acest tab va fi umplut cu imagini din post-urile WordPress.

en: This tab will be filled with images from your current and previous newsletters.
ro_RO: Acest tab va fi umplut cu imagini din newsletter-ul curent sau anterior.

en: This text is displayed when email clients block images, which is most of the time.
ro_RO: Acest text este afișat când emailurile clienților blochează imaginile, iar asta se întâmplă în majoritatea cazurilor.

en: Thursday
ro_RO: Joi

en: Time remaining: %1$s
ro_RO: Timp rămas: %1$s

en: Tip
ro_RO: Sfat

en: Tired of waiting more than 48h to send your emails?
ro_RO: Sătul să aștepți mai mult de 48h pentru a trimite emailuri?

en: Title alignment
ro_RO: Aliniamentul titlului

en: Title format
ro_RO: Format titlu

en: Title position
ro_RO: Poziția titlului

en: Title:
ro_RO: Titlul:

en: Titles & text
ro_RO: Titluri & text

en: To
ro_RO: Către

en: To edit, simply click on this block of text.
ro_RO: Pentru editare, apasă pe rândul de text.

en: To resume send [link]Go premium now![/link]
ro_RO: Pentru a porni trimite [link]Treci pe Premium acum![/link]

en: To subscribe to our dandy newsletter simply add your email below. A confirmation email will be sent to you!
ro_RO: Pentru a te abona la newsletter-ul nostru pur si simplu adaugă adresa de email mai jos. Un email de confirmare va fi trimis către tine!

en: To which address should all the bounced emails go? Get the [link]Premium version[/link] to automatically handle these.
ro_RO: Către ce adresă ar trebui fie trimise emailurile sărite? Obține [link]versiunea Premium[/link] pentru ca să fie preluate automat.

en: Today you have sent %1$s emails
ro_RO: Astăzi ai trimis %1$s emailuri

en: Today's statistics
ro_RO: Statisticile de astăzi

en: Top domains
ro_RO: Domenii de top

en: Top links
ro_RO: Top link-uri

en: Top newsletters
ro_RO: Top buletine informative

en: Top subscribers
ro_RO: Top abonați

en: Total clicks
ro_RO: Click-uri totale

en: Total number of posts or pages
ro_RO: Numărul total de posturi sau pagini

en: Total of %1$s clicks:
ro_RO: Total %1$s afișări:

en: Total of batch
ro_RO: Total loturi

en: Total of subscribers
ro_RO: Totalul abonaților

en: Track your readers within Google Analytics
ro_RO: Urmăriți-vă cititorii cu ajutorul Google Analytics.

en: Try it yourself, we were impressed by the free versions.
ro_RO: Încearcă singur, noi am fost impresionaţi de versiunile gratuite.

en: Tuesday
ro_RO: Marți

en: Twice daily
ro_RO: De două ori pe zi

en: Type name of your new list
ro_RO: Scrie numele noi tale liste

en: Type of date:
ro_RO: Tipul datei:

en: Un-clicked
ro_RO: Nu s-a dat click

en: Unconfirmed
ro_RO: Neconfirmat

en: Unique clicks
ro_RO: Click-uri unice

en: Unlimited Sites
ro_RO: Site-uri nelimitate

en: Unlisted
ro_RO: Nelistate

en: Unopened
ro_RO: Nedeschis

en: Unsubscribe
ro_RO: Dezabonare

en: Unsubscribe from all lists
ro_RO: Dezabonează-te din toate listele

en: Unsubscribe from list: %1$s
ro_RO: Dezabonează-te din lista: %1$s

en: Unsubscribe link
ro_RO: Link dezabonare

en: Unsubscribe page
ro_RO: Pagina pentru dezabonare

en: Unsubscribe the user
ro_RO: Dezabonează utilizator

en: Unsubscribe the user and add him to the list "%1$s"
ro_RO: Dezabonează utilizator și adaugă la lista "%1$s"

en: Unsubscribed
ro_RO: Dezabonat

en: Unsubscribed on %1$s
ro_RO: Dezabonat pe %1$s

en: Unsubscribes
ro_RO: Dezabonați

en: Update
ro_RO: Actualizează

en: Update Plugin
ro_RO: Actualizați Plugin

en: Update list
ro_RO: Actualizați lista

en: Update procedure to MailPoet version "%1$s" failed!
ro_RO: Procedura de actualizare la versiunea MailPoet "%1$s" a eșuat!

en: Upgrade DKIM key
ro_RO: Upgradează cheia DKIM

en: Upload
ro_RO: Încarcă

en: Upload Theme (.zip)
ro_RO: Încarcă temă (.zip)

en: Upload a file
ro_RO: Încarcă un fișier

en: Upload error, file %1$s is too large! (MAX:%2$s)
ro_RO: Eroare la încărcare, fișierul %1$s este prea mare! (maxim: %2$s)

en: Upload failed.
ro_RO: Upload eșuat.

en: Upload stopped.
ro_RO: Upload oprit.

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
ro_RO: sau

en: Use an email from your domain, like <strong>info@%s</strong> to avoid the spam folder, or even be blocked.
ro_RO: Folosiți un email din domeniul dvs., precum <strong>info@%s</strong> pentru a evita folderul de spam, sau chiar să fiți blocat.

en: Use the same method as the one used for your WP site.
ro_RO: Utilizați aceeași metodă ca cea folosită pentru site-ul dvs. WP.

en: Use this URL in your cron job: [cron_url]
ro_RO: Folosește acest URL în cron job: [cron_url]

en: User choice: %s
ro_RO: Alegerea utilizatorului: %s

en: User has been inserted.
ro_RO: Userul a fost introdus.

en: User has been updated.
ro_RO: Userul a fost actualizat

en: User has not been inserted.
ro_RO: Userul nu a fost introdus.

en: User has not been updated.
ro_RO: Userul nu a fost actualizat.

en: Users can still change their reply-to address for their newsletter. Network admins can still edit sending method for each site.
ro_RO: Utilizatorii pot să își schimbe adresa de răspuns pentru newsletter-ul lor. Administratorii de rețea pot să editeze metoda de trimitere pentru fiecare site.

en: Validate for:
ro_RO: Validat pentru:

en: Value
ro_RO: Valoare

en: Verify that the date in blue matches the original one.
ro_RO: Verificați ca data în albastru să se potrivească cu cea originală.

en: Very powerful, if not a quirky user interface.
ro_RO: Foarte puternică, dacă nu o interfață de utilizator iesita din comun.

en: View
ro_RO: Vezi

en: View all
ro_RO: Afișare toate

en: View all lists
ro_RO: Vezi toate listele

en: View all themes by %1$s
ro_RO: Vezi toate temele după %1$s

en: View author's website
ro_RO: Vezi site-ul autorului

en: View by lists
ro_RO: Vezi lista

en: View full screenshot
ro_RO: Vizualizare ecran întreg

en: View in browser link
ro_RO: Vizualizează linkul în browser

en: View newsletter
ro_RO: Vizualizează newsletter-ul

en: View stats & edit
ro_RO: Vedeți statistici si editați

en: View stats or edit
ro_RO: Vezi statistici sau editează

en: View subscribers
ro_RO: Vedeți abonații

en: View your score
ro_RO: Vedeți sursa

en: Visitors who submit a comment on a post can click on a checkbox to subscribe.
ro_RO: Vizitatorii care trimit un coment într-un post pot să se aboneze apăsând pe căsuța de abonare la newsletter.

en: Visual
ro_RO: Vizual

en: Want to start all over again? This will wipe out MailPoet and reinstall anew.
ro_RO: Vreți să începeți din nou? Totul va fi șters complet, iar apoi puteți instala MailPoet din nou.

en: Watch out! If you reinstall this theme all the files which are in the folder:/wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s will be overwritten. Are you sure you want to reinstall?
ro_RO: Atenție! Dacă reinstalezi această temă toate fișierele care sunt în folderul: /wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s vor fi suprascrise. Ești sigur că vrei să reinstalezi?

en: We cannot safely say that you clicked that linked.
ro_RO: Nu putem spune cu certitudine că ai apăsat pe acel link.

en: We could not install your theme. It appears it's not in the valid format.
ro_RO: Nu am putut instala tema. Apare că este într-un format care nu este valid.

en: We couldn't find any valid addresses in the first 10 rows.
ro_RO: Nu am putut găsi nicio adresă validă în primele 10 rânduri.

en: We got documentation and a ticket system on [link]support.mailpoet.com[/link]. We answer within 24h.
ro_RO: Avem documentația și un sistem de ticketing pe [link]support.mailpoet.com[/link]. Răspundem în mai puțin de 24h.

en: We kept all non delivered emails in the queue, so you will be able to resume the send process later.
ro_RO: Am păstrat toate emailurile netrimise în queue, pentru a putea fi trimise mai târziu.

en: We know too little about our users. We're looking for [link]anonymous data[/link] to build a better plugin. Thanks, you're already sharing!
ro_RO: Cunoaștem prea puține lucruri despre utilizatorii noștrii. Căutam [link]date anonime[/link] pentru a creea un plugin mai bun. Mulțumim, deja ne împărtășiți!

en: We know too little about our users. We're looking for [link]anonymous data[/link] to build a better plugin. [ajaxlink]Yes, count me in![/ajaxlink]
ro_RO: Cunoaștem prea puține lucruri despre utilizatorii noștrii. Căutam [link]date anonime[/link] pentru a creea un plugin mai bun. [ajaxlink]Da, include-mă și pe mine![/ajaxlink]

en: We love stars...
ro_RO: Noi iubim stelele...

en: We received %1$s messages from the user %2$s
ro_RO: Am primit %1$s mesaje de la userul %2$s

en: We suggest you setup a cron job. [link]Read more[/link] on support.mailpoet.com
ro_RO: Vă recomandăm să configurați un "cron job". [link]Citiți mai multe[/link] pe support.mailpoet.com

en: We were unable to contact the API, the site may be down. Please try again later.
ro_RO: Eroare la contactarea API, s-ar putea ca site-ul să nu fie disponibil. Încearcă mai târziu.

en: Wednesday
ro_RO: Mercuri

en: Welcome Page!
ro_RO: Pagina de Bun Venit!

en: Welcome to %1$s
ro_RO: Bine ați venit la %1$s

en: What You Can Do
ro_RO: Ce poți face tu

en: What type of newsletter is this?
ro_RO: Ce tip de newsletter e acesta?

en: What's new?
ro_RO: Ce este nou?

en: When a new WordPress user is added to your site...
ro_RO: Când un nou utilizator WordPress este adăugat site-ului dvs...

en: When failed permanently
ro_RO: Când eșuează permanent

en: When mailbox is full
ro_RO: Când căsuța de email este plină

en: When mailbox is not available
ro_RO: Când căsuța de email nu este disponibilă

en: When message is delayed
ro_RO: Când mesajul este întârziat

en: When setting up the bounce system, you need to have a different address for the bounce email and the forward to address
ro_RO: În momentul setării sistemului, este nevoie de o adresă de email diferită și o redirecționare către adresă

en: When someone subscribes
ro_RO: Când cineva se abonează

en: When someone subscribes to the list...
ro_RO: Când cineva se abonează la listă...

en: When someone unsubscribes
ro_RO: Când cineva se dezabonează

en: When subscribers click on the activation link, they are redirected to a page of your choice.
ro_RO: Când abonatul dă click pe linkul de activare, este redirecționat către o pagină de confirmare aleasă de către dvs.

en: When the bounce is weird and we're not sure what to do, forward to:
ro_RO: Când totul este în ceață și nu esti sigur ce să faci, redirecționază către:

en: When the subscribers hit "reply" this is who will receive their email.
ro_RO: Când abonatul apasă "reply" această adresă va primi emailul.

en: When there's new content...
ro_RO: Când există conținut nou...

en: When you are flagged as a spammer forward the bounced message to
ro_RO: Când ești marcat ca și spammer redirecționază mesajul către

en: When you need to confirm you're a human being, forward to:
ro_RO: Când va trebui să confirmi că ești o ființă umană, redirecționază către:

en: When...
ro_RO: Când...

en: Which excerpt does it use? [link]Read more[/link]
ro_RO: Ce fel de sumar foloseste? [link]Citește mai multe[/link]

en: Who can change MailPoet's settings?
ro_RO: Cine poate schimba setările MailPoet?

en: Who can create newsletters?
ro_RO: Cine poate crea newslettere?

en: Who can manage subscribers?
ro_RO: Cine poate modifica abonații?

en: Who can see the styles tab in the visual editor?
ro_RO: Cine poate vedea secțiunea stiluri în editorul vizual?

en: Who can see the themes tab in the visual editor?
ro_RO: Cine poate vedea secțiunea teme în editorul vizual?

en: Who can view the statistics page?
ro_RO: Cine poate vizualiza pagina cu statistici?

en: Widget Settings
ro_RO: Setări Widget

en: With this segment
ro_RO: Cu acest segment

en: WordPress Posts' Images
ro_RO: Imaginile din Posturile Wordpress

en: WordPress Users
ro_RO: Utilizatori Wordpress

en: WordPress post
ro_RO: Post Wordpress

en: WordPress user display name
ro_RO: Nume utilizator Wordpress

en: WordPress.org plugin repository
ro_RO: Locația plugin-urilor WordPress.Org

en: Year
ro_RO: An

en: Year, month
ro_RO: An, lună

en: Year, month, day
ro_RO: An, lună, zi

en: Yes
ro_RO: Da

en: Yes, add me to your mailing list.
ro_RO: Da, adaugă-mă la lista de mailuri.

en: Yikes! Couldn't find any subscribers.
ro_RO: Ups! Nu a fost găsit nici un abonat.

en: Yikes! To edit a form, you need to have at least 1 list.
ro_RO: Ups! Pentru a edita un formular, trebuie să aveți cel puțin 1 listă.

en: Yikes! You're near the limit of %1$s subscribers for MailPoet's free version. Upgrade to [link]Premium[/link] to send without limits, and more.
ro_RO: Ups. Ești aproape de limita de %1$s utilizatori pentru versiunea gratuită a MailPoet. Treceți pe versiunea [link]Premium[/link] și trimite fără limite, plus multe altele.

en: Yikes! Your browser might not be supported. Get the latest [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] or [linksafari]Safari[/linksafari]. It seems to work?[link_ignore]Dismiss[/link_ignore].
ro_RO: Ups! Browserul tău se pare că nu este suportat. Obține ultima versiune de [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] sau [linksafari]Safari[/linksafari]. Sau se pare că merge?[link_ignore]Închide[/link_ignore].

en: Yikes. You're over the limit of 2000 subscribers for the free version of MailPoet (%1$s in total). Sending is disabled now. Please upgrade your version to [link]premium[/link] to send without limits.
ro_RO: Ups. Sunteți peste limita de 2000 utilizatori pentru versiunea gratuită a MailPoet (Total %1$s). Trimiterea este dezactivată momentan. Treceți pe versiunea [link]premium[/link] pentru a trimite un număr nelimitat.

en: You are about to delete the theme : %1$s. Do you really want to do that?
ro_RO: Ești pe cale să ștergi tema: %1$s. Ești sigur că vrei să faci asta?

en: You are about to send this newsletter. Please confirm.
ro_RO: Ești pe punctul de a trimite newsletter-ul. Te rog confirmă.

en: You are already subscribed to : %1$s
ro_RO: Ești deja abonat la: %1$s

en: You are already subscribed.
ro_RO: Ești deja abonat.

en: You are already unsubscribed.
ro_RO: Ești deja dezabonat.

en: You can add this domain to your [link]account manager[/link].
ro_RO: Poți adăuga acest domeniu în [link]managerul de conturi[/link].

en: You can also set the default dimensions of the images of posts.
ro_RO: Puteți seta deasemenea dimensiunile standard ale imaginilor din postări.

en: You can change the default reply-to name and email for your newsletters. This option is also used for the activation emails and Admin notifications (in Basics).
ro_RO: Poți schimba numele și emailul predefinit pentru newsletter-ele tale. Această opțiune este folosită pentru primirea mailurilor de activare și notificările de Admin (în tabul Bază).

en: You can easily add this form to your theme's [link]Widgets areas[/link].
ro_RO: Poți cu ușurință să adaugi această formă temei tale [link]Zona widgeturilor[/link]

en: You can even %1$ssocial bookmarks%2$s like these:
ro_RO: Poți chiar și %1$sbookmark-uri sociale%2$s ca acestea:

en: You can only add one widget when designing a post notification sent immediately after an article is published
ro_RO: Poți adăuga doar un singur widget când creezi designului unei notificări a unui post care să fie trimis imediat după ce un articol a fost publicat

en: You can only select <%= chars %> item<%= plural %>
ro_RO: Puteți selecta doar <%= chars %> elemente<%= plural %>

en: You can start by watching this video by one of our users.
ro_RO: Poți începe cu urmărirea unui video al unui utilizator de-al nostru.

en: You cannot use the DKIM signature option...
ro_RO: Nu puteți folosi opțiunea semnătură DKIM...

en: You have attempted to queue too many files.
ro_RO: Ai adaugat prea multe fișiere la rând.

en: You have feedback on these stats? [link]Contact us[/link] directly to let us know.
ro_RO: Aveți un feedback pe aceste statistici? [link]Contactați-ne[/link] direct pentru a ne anunța.

en: You have to select at least 1 list
ro_RO: Trebuie să selectezi cel puțin 1 listă

en: You made a mistake? [link]Undo unsubscribe[/link].
ro_RO: Ai făcut o greșeală? [link]Anulează dezabonarea[/link].

en: You may need to turn ON the option <i>Self-signed certificates</i>
ro_RO: Trebuie să pornești opțiunea <i>Self-signed certificates</i>

en: You may only upload 1 file.
ro_RO: Poți urca doar 1 fișier.

en: You need to activate the MailPoet Premium plugin.
ro_RO: Trebuie să activezi pluginul MailPoet Premium.

en: You need to select a type for this field
ro_RO: Trebuie să selectați un tip pentru acest câmp

en: You need to select at least one list.
ro_RO: Trebuie să selectezi cel puțin o listă.

en: You need to specify a name for this field
ro_RO: Trebuie să specificați un nume pentru acest câmp

en: You need to specify a value for your checkbox
ro_RO: Trebuie să specificați o valoare pentru această căsuța

en: You updated! It's like having the next gadget, but better.
ro_RO: Ești actualizat! E ca și cum ai următorul gadget, dar mai bun.

en: You'll need to know CSS to design it to your taste.
ro_RO: Trebuie să știți CSS pentru a-l personaliza pe gustul dvs.

en: You'll need to update your DNS if you upgrade.
ro_RO: Trebuie să modifici DNS tău dacă faci upgrade.

en: You're all setup! You've successfully sent with Gmail.
ro_RO: Ești gata! A fost trimis cu succes prin Gmail.

en: You're almost there. Click this [link]link[/link] to activate the licence you have just purchased.
ro_RO: Ești aproape gata. Dă click pe acest [link]link[/link] pentru a activa licența cumpărată.

en: You're import file is not valid.
ro_RO: Fișierul de import nu este valid.

en: You're using an older DKIM key which is unsupported by Gmail.
ro_RO: Folosești o versiune veche de cheie DKIM care nu este suportată de Gmail.

en: You've been subscribed!
ro_RO: Ai fost abonat!

en: You've subscribed to: %1$s
ro_RO: Te-ai abonat la: %1$s

en: You've successfully subscribed.
ro_RO: Ai fost abonat cu succes.

en: You've unsubscribed!
ro_RO: Te-ai dezabonat!

en: You've updated to %1$s
ro_RO: Ați actualizat la %1$s

en: Your MailPoet comes with an example newsletter. You'll see it when you close this welcome page. Edit it to start playing with it.
ro_RO: MailPoet vine cu un newsletter ca și exemplu. Este disponibil după ce închideți pagina de Bun Venit. Începeți să vă jucați cu el.

en: Your Premium licence has expired.
ro_RO: Licența ta Premium a expirat.

en: Your SPF record
ro_RO: Logul tău SPF

en: Your auto newsletter has been activated.
ro_RO: Newsletter-ul automat a fost activat.

en: Your brand-new list awaits its first subscriber.
ro_RO: Noua ta listă își așteaptă primul abonat.

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the browser uploader for files over 100MB.
ro_RO: Browserul tău are anumite limitări în privința upload-ului de fișiere mari prin uploadare multiplă. Folosește în schimb uploader-ul pentru browser pentru fișiere mai mari de 100MB.

en: Your company's address
ro_RO: Adresa companiei

en: Your daily newsletter stats
ro_RO: Statisticile tale zilnice ale newsletter-ului

en: Your email could not be saved
ro_RO: Adresa de email nu a putut fi salvată

en: Your email has been saved
ro_RO: Adresa de email a fost salvată

en: Your email preview has been sent to %1$s
ro_RO: Previzualizarea emailului a fost trimisă la %1$s

en: Your form could not be saved.
ro_RO: Formularul dvs. nu a putut fi salvat.

en: Your form has been saved.
ro_RO: Formularul dvs. a fost salvat.

en: Your latest newsletter is being sent.
ro_RO: Ultimul newsletter a fost trimis.

en: Your licence doesn't allow more domains. Upgrade from your [link]account manager[/link].
ro_RO: Licența ta nu permite mai multe domenii. Upgradează din [link]managerul tău de conturi[/link].

en: Your lists
ro_RO: Listele mele

en: Your localhost may not have a mail server. To verify, please log out and click on the "Lost your password?" link on the login page. Do you receive the reset password email from your WordPress?
ro_RO: Se poate ca localhost-ul tău să nu conțină un server de mail.  Pentru a verifica, deloghează-te și apasă "Ai uitat parola?" de pe pagina de logare. Ai primit emailul de resetare a parolei din partea Wordpress?

en: Your new site is not yet launched? Put a coming soon page with a form to capture emails with this Premium plugin.
ro_RO: Site-ul tău nu este încă lansat? Pune o pagină "În curând" cu un formular să captezi emailuri cu acest pluign Premium.

en: Your own website
ro_RO: Website-ul tău

en: Your request can't retrieve any subscribers. Change your filters!
ro_RO: Cererea ta nu a găsit nici un abonat. Schimbă filtrele!

en: Your sending settings ([settings]) can't send that quickly to [number] subscribers. Expect delivery delays. [link]Read more[/link]
ro_RO: Setările tale ([settings]) nu pot fi trimise rapid la [number] utilizatori. Te poti aștepta la întârzieri. [link]Citește mai mult[/link]

en: Your server apparently refuses to send more emails.
ro_RO: În momentul de față servărul refuză să trimită mail multe emailuri.

en: Your server cannot run MailPoet.
ro_RO: Serverul dvs. nu poate rula MailPoet.

en: Your server doesn't support remote exchanges.
ro_RO: Serverul tău nu suportă modificări la distantă.

en: Your server is missing one or many important PHP functions to run properly :  %1$s
ro_RO: Serverului tău îi lipsește una sau mai multe funcții PHP pentru a funcționa corect : %1$s

en: Your server's configuration doesn't allow us to complete MailPoet's Installation!
ro_RO: Configurația servărului tău nu ne permite să finalizăm instalarea MailPoet!

en: Your settings are saved.
ro_RO: Setările tale au fost salvate.

en: Your subscriber needs at least 2 options to select from
ro_RO: Abonatul are nevoie de cel puțin 2 opțiuni din care să poată alege

en: Your vote could not be recorded.
ro_RO: Votul tău nu a putut fi înregistrat.

en: Your vote has been recorded.
ro_RO: Votul tău a fost înregistrat.

en: Your web host has limits. We suggest 70 emails per hour to be safe. [link]Find out more[/link].
ro_RO: Hostul tău are limite. Îți sugerăm trimiterea a 70 de emailuri pe oră pentru a funcționa ok. [link]Află mai multe[/link].

en: Yup, it works. You can start blasting away emails to the moon.
ro_RO: Da, funcționează. Poți începe să trimiți emailuri direct pe lună.

en: Yup, we've added you to our list. You'll hear from us shortly.
ro_RO: Felicitări, te-am adăugat la lista noastră. Vei auzi de noi destul de curând.

en: [link]Find out[/link] how you can improve this.
ro_RO: [link]Află[/link] cum poți îmbunătăți asta.

en: [link]Guide[/link] to create your own theme.
ro_RO: [link]Ghid[/link] pentru a crea propria temă.

en: [link]Read more on support.mailpoet.com[/link].
ro_RO: [link]Citiți mai multe pe support.mailpoet.com[/link].

en: [link]Show more details.[/link]
ro_RO: [link]Arată mai multe detalii.[/link]

en: [send_method] works with MailPoet
ro_RO: [send_method] funcționează cu MailPoet

en: above content
ro_RO: deasupra conținutului

en: above text block and image
ro_RO: desupra secțiunii de text și a imaginii

en: after %1$s try | after %1$s tries
ro_RO[0]: după %1$s încercare
ro_RO[1]: după %1$s încercări
ro_RO[2]: după %1$s încercări

en: alternate left & right
ro_RO: alternează stânga & dreapta

en: and the footer?
ro_RO: și în josul paginii?

en: any role
ro_RO: orice rol

en: art
ro_RO: artă

en: below content
ro_RO: sub conținut

en: bounced
ro_RO: sărit

en: center
ro_RO: centru

en: day(s)
ro_RO: zi(le)

en: day(s) after.
ro_RO: zi(le) după.

en: drop content here
ro_RO: trage conținut aici

en: e.g.:smtp.mydomain.com
ro_RO: ex: smtp.mydomain.com

en: education
ro_RO: educație

en: emails
ro_RO: emailuri

en: empty
ro_RO: gol

en: every 10 minutes
ro_RO: la fiecare 10 minute

en: every 15 minutes
ro_RO: la fiecare 15 minute

en: every 2 hours
ro_RO: la fiecare 2 ore

en: every 2 minutes
ro_RO: la fiecare 2 minute

en: every 30 minutes
ro_RO: la fiecare 30 minute

en: every 5 minutes
ro_RO: la fiecare 5 minute

en: every hour
ro_RO: în fiecare oră

en: every minute
ro_RO: în fiecare minut

en: excerpt
ro_RO: sumar

en: food
ro_RO: mâncare

en: full post
ro_RO: post întreg

en: go back to Step 1
ro_RO: întoarce-te la Pasul 1

en: go to page
ro_RO: dute la pagina

en: government
ro_RO: guvern

en: has been activated.
ro_RO: a fost activat.

en: has been de-activated.
ro_RO: a fost dezactivat.

en: heading 1
ro_RO: subtitlu 1

en: heading 2
ro_RO: subtitlu 2

en: heading 3
ro_RO: subtitlu 3

en: health and sports
ro_RO: sănătate și sport

en: hey, click on this text!
ro_RO: hey, apasă aici!

en: hour(s)
ro_RO: oră(e)

en: hour(s) after.
ro_RO: oră(e) după.

en: if there's new content
ro_RO: dacă există conținut nou

en: iframe version
ro_RO: versiunea iframe

en: immediately
ro_RO: imediat

en: immediately.
ro_RO: imediat.

en: in any WordPress role
ro_RO: în orice rol WordPress

en: in text block
ro_RO: în interiorul textului

en: insurance
ro_RO: asigurare

en: left
ro_RO: stânga

en: manufacturing
ro_RO: manufacturare

en: marketing and media
ro_RO: marketing și media

en: medium
ro_RO: mediu

en: monthly every...
ro_RO: lunar de fiecare dată...

en: monthly on the...
ro_RO: lunar în...

en: moved to the trash.
ro_RO: mutat la gunoi.

en: newest
ro_RO: cele mai noi

en: newsletter sent
ro_RO: buletin informativ trimis

en: newsletters sent
ro_RO: buletine informative trimise

en: no
ro_RO: nu

en: no image
ro_RO: fără imagine

en: of
ro_RO: de

en: of %1$s
ro_RO: din %1$s

en: oldest
ro_RO: cele mai vechi

en: once a day at...
ro_RO: o dată pe zi la...

en: opened
ro_RO: deschis

en: or simply [link]go back to design[/link].
ro_RO: sau mai simplu [link]întoarce-te la design[/link].

en: other
ro_RO: alte

en: per year
ro_RO: pe an

en: photography
ro_RO: fotografie

en: play with this image
ro_RO: joacă-te cu imaginea

en: real estate
ro_RO: imobiliare

en: religious
ro_RO: religie

en: right
ro_RO: dreapta

en: see links with a [link]Premium licence[/link].
ro_RO: vezi linkurile cu o [link]Licență Premium[/link].

en: selected
ro_RO: selectat

[ctx: settings tab title]
en: Add-ons
ro_RO: Opțiuni de adăugat

[ctx: settings tab title]
en: Advanced
ro_RO: Avansat

[ctx: settings tab title]
en: Basics
ro_RO: Bază

[ctx: settings tab title]
en: Forms
ro_RO: Forme

[ctx: settings tab title]
en: Send With...
ro_RO: Trimis cu...

[ctx: settings tab title]
en: Signup Confirmation
ro_RO: Confirmarea Înregistrării

en: show as list
ro_RO: afișază ca listă

en: show message
ro_RO: arată mesaj

en: small
ro_RO: mic

en: subscribers will receive "%1$s" after import.
ro_RO: abonații vor primi "%1$s" după import.

en: technology
ro_RO: tehnologie

en: title only
ro_RO: doar titlu

en: total max upload file size : %1$s
ro_RO: mărimea maximă pentru upload este: %1$s

en: travel
ro_RO: călătorie

en: undelivered
ro_RO: nelivrat

en: underline
ro_RO: sub linie

en: unopened
ro_RO: nedeschis

en: unsubscribed
ro_RO: dezabonat

en: was not activated as it requires <strong><a href="%s">%s</a></strong> to be installed and active first.
ro_RO: nu a fost activat deoarece necesită<strong><a href="%s">%s</a></strong> pentru a fi instalat și activat în primul rând.

en: week(s)
ro_RO: săptămână(i)

en: week(s) after.
ro_RO: săptămână(i) după.

en: weekly on...
ro_RO: săptămânal la...

en: which you have pasted
ro_RO: pe care i-ai sărit

en: yes
ro_RO: da

en: you can send as fast as every 15 minutes since Mailpoet guarantees Premium users can send this fast.
ro_RO: puteți trimite foarte repede, la fiecare 15 minute din moment de Wysija garantează utilizatorilor Premium că pot să trimită așa de rapid.
